Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   25.9.2019 - 26.9.2019 Laborexpo
  26.9.2019 Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019
  11.11.2019 - 12.11.2019 KONFERENCE PIGMENTY A POJIVA
  31.3.2020 - 3.4.2020 Analytica 2020
 
Reklama
Chytré rukavice nás mohou navigovat

Výzkumníci z Saarland University vyvinuli ultratenký ohebný film, který dokáže ve spojení s počítačem fungovat nejen jako senzor, ale i jako zdroj impulsů pro nositele rukavic z něj vyrobených, při orientaci v reálném prostředí.

Datum: 26.3.2019

mechanický senzorový film, chytré rukavice


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Rukavice vyrobené ze senzorového filmu (dielektrického elastomeru) dokážou sledovat polohu ruky nositele a propojit tak reálný svět s virtuálním světem v počítači. Nejenom, že však dokážou sledovat polohu ruky a prstů, ale mohou pomocí signálů (impulsů, vibrací) jejich nositele navádět. Například při sestavování určitých dílů je možné nositele navádět na správnou polohu. Nebo zařízení samotné se může přizpůsobit poloze manipulanta.

Tým výzkumníků bude prototyp zařízení předvádět v Saarland Research and Innovation Stand na Hannover Messe 1.-5. dubna 2019. Rukavice v kombinaci se "smart" brýlemi dokážou svého nositele přesně navádět při výběru součástek, manipulaci apod. Podle výzkumníků je tato metoda lepší, než navádění pomocí analýzy obrazu kamerami.

Reklama

Výzkumníci v první fázi aplikují rukavice na přesnou manipulaci se součástkami. Pomocí jemných mechanických impulsů dokážou navádět jejich nositele na správnou pozici. Druhou oblastí aplikace je výběr součástek. Opět pomocí impulsů či vibrací budou nositeli pomáhat při výběru součástky ze zásobníku.


Zdrojem informací je Chemeurope.
Kredit obrázku: Oliver Dietze

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama