Věda       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky        Kontakt 
Kalendář :   27.2.2018 - 2.3.2018 SALIMA TECHNOLOGY
  27.2.2018 - 2.3.2018 EmbaxPrint
  20.3.2018 - 23.3.2018 Amper
  8.4.2018 - 12.4.2018 BIOMASA
  15.5.2018 - 17.5.2018 Veletrh Věda Výzkum Inovace (VVVI)
Reklama
První produkce isobutenu z pšeničné slámy v pilotní provozu

Firmy Global Bioenergies a Clariant oznámily úspěšný výsledek jejich spolupráce: první produkci isobutenu z pšeničné slámy v pre-industriálním provozu. Výsledek je dosažen po jejich 18-ti měsíční spolupráci a je založen na speciálním procesu tvorby isobutenu z hydrolyzátu pšeničné slámy.

Datum: 5.10.2016

isobuten, produkce paliva z pšeničné slámy


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Speciální patentované procesy dokáží z pšeničné slámy vytvořit hydrolyzát bohatý na cukry a ten následně konvertovat na isobuten (tekuté palivo). Hydrolyzát tvoří druhy cukrů, které nelze použít jako potravinu. Jde tedy o využití zbytků zemědělských plodin, které by se jinak využít nedaly. Tyto cukry se nazývají cukry druhé generace « second generation » (2G). Tyto 2G cukry je pak možno přeměnit pomocí fermentace na isobuten v patentovaném sunliquid® procesu.

Co je na isobutenu zajímavého? Jeho derivát isooktan je ideálním aditivem k palivům (benzínu, naftě). To znamená, že jej lze přimíchávat do paliv a snížit tak závislost na ropě. V podstatě to zjednodušeně znamená, že jsme schopni vytvářet benzín z pšeničné slámy.

Reklama

Celý proces je nyní v před-průmyslovém provozu a je funkční. Dokáže zpracovat 2G cukry, které by jinak nebylo efektivní dále využívat (třeba na tvorbu etanolu - lihu). Pokud se podaří celý proces optimalizovat, bude možné jej nasadit průmyslově a snížit tak závislost na ropě.


Zdrojem informací je Chemeurope.

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama