Věda       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Fyzikální ústav AVČR TOPlist
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Užitečné pomůcky:   Tabulky        Encyklopedie        Nástroje 
Katalog dodavatelů:   Rubriky        Firmy        Zastoupení        Laboratorní přístroje 
Ostatní:       Titulní strana        Zajímavé odkazy        O nás        E-obchody 
Nástěnka : AAS Varian SpectrAA-30 s GTA-96, Nabízime atomový absorbční spektrometr Varian...
Kalendář : 27.4.17: Webinar: Chromatography Trends in HPLC/UHPLC, webinář, Most samples encountered...
Reklama
Lidé jsou ochotni platit více za nová biopaliva

Zajímavý průzkum proběhl pod vedením Washington State University. Zkoumala se zde ochota řidičů platit více za nová paliva s přidanou biosložkou. Výsledek je ten, že lidé jsou ochotni zaplatit až o 11% více.

Datum: 12.12.2016

biopaliva


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Provedená studie proběhla v USA a výzkumníci zkoumali opravdu pořádně a v různých lokalitách. Důležitou součástí výzkumu bylo také informování řidičů o existujících dvou generacích biopaliv. Zatímco nyní komerčně dostupná je pouze generace první, která k výrobě biosložky používá materiály použitelné i jako potraviny (kukuřice, řepka), později by měla být dostupná i generace druhá, která by se vyráběla z ne-potravinových zdrojů (dřevěné odřezky apod.). Studie právě chtěla odhadnout možnosti komerčního využití druhé generace biopaliv.

Celkem samozřejmě se ukázala tendence řidičů k používání druhé generace biopaliv. Polovina řidičů byla při průzkumu informována o existenci dvou generací, zatímco druhá ne. Byl zde zřetelný rozdíl mezi výsledky, který dával přednost druhé generaci.

Celý průzkum se pak zaměřil právě na informování o existenci druhé generace biopaliv a výsledky byly lokálně různé. V Portlandu byli řidiči ochotni připlatit 17%, v Minneapolis a Bostonu jenom 9%. Celkový průměr v USA byl 11%. Připomeňme znovu, že se jednalo o druhou generaci biopaliv.

Reklama

Vezměme tedy v úvahu, že pouhé číslo "podíl biosložky" nám nic neříká o generaci této biosložky. Jsou řidiči u nás dostatečně informováni o této skutečnosti? Použití generace první totiž povede z dlouhodobého hlediska ke zvýšení cen potravin a to jistě nikdo z řidičů nechce. Teprve až generace druhá přinese opravdu přínos pro životní prostředí.


Zdrojem informací je Chemeurope.
Kredit obrázku: Activ-Michiko; pixabay.com; CC0

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Hledání:
 
(fulltextové vyhledávání na stránkách tohoto serveru)

Reklama

Reklama