Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   19.3.2019 - 22.3.2019 AMPER
  20.3.2019 Webinar: Plan for Success: Choosing and Integrating a LIMS
  21.3.2019 Webinar: Bridging the Gap Between Operational Efficiency and Occupant Experience for the Intelligent Lab Infrastructures of Tomorrow
  26.3.2019 - 28.3.2019 FORUM LABO 2019
  8.4.2019 - 11.4.2019 Hutní a průmyslová analytika 2019
Reklama
Nanoskopie na čipu - významný krok v optické mikroskopii

Zobrazovací potenciál nově vyvinuté a patentované metody umožní rozlišení 20 až 30 nm s použitím normálního UV světla - to je až 10x více, než dokáže konvenční mikroskopie. Nanoskopie se tak možná stane normální součástí běžných laboratoří (nyní totiž byla možná jen s použitím vysoce specializovaného zařízení v několika málo laboratořích na světě).

Datum: 2.5.2017

nanoskopie - světelná mikroskopie s 10x lepším rozlišením


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Obrázek ukazuje možnosti nově vyvinuté metody. Vlevo vidíte běžné rozlišení ultrafialového světla, uprostřed a vpravo je super-rozlišení s použitím nanoskopie.

Vědci z Bielefeld University a University of Tromso si patento vali novou metodu: chip-based nanoscopy. Mikroskopie s použitím světla, která přesahuje možnosti jeho vlnové délky se nazývá nanoskopie. Nanoskopie dosahuje rozlišení až 10x lepšího, než se dosahuje s běžnou světelnou mikroskopií. Metoda nanoskopie byla nyní možná jen na vysoce specializovaných zařízeních.

Nový koncept chip-based nanoscopy je založen na umístění vzorku na čip, kde jsou fluorescentní molekuly vzorku přímo osvětlovány. Získaný obraz je snímán kamerou kolmo k čipu. Měřená data jsou následně počítačově zpracována.

Reklama

Vědci říkají, že nově vyvinutá metoda umožní přinést nanoskopii do běžného použití ve výzkumných a analytických laboratořích.


Zdrojem informací je Chemeurope.
Kredit obrázku: Bielefeld University/Robin Diekmann

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama