Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   18.11.2019 - 21.11.2019 MEDICA
  5.12.2019 Webinar: Tools for the Food and Beverage Lab
  13.3.2020 - 15.3.2020 OPTA - Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie
  17.3.2020 - 20.3.2020 AMPER 2020
  31.3.2020 - 3.4.2020 Analytica 2020
Reklama
Kapesní scanner potravin

Infračervený scanner velikosti příručního zařízení dokáže rozpoznat kvalitu potravin. Mnoho potravin končí v odpadcích, protože prošla doba jejich trvanlivosti, ačkoliv jsou stále v dobrém stavu. Příruční scanner dokáže odhalit, zda jsou potraviny nejen stále kvalitní a nekontaminované, ale ve spojení s centrální databází dokáže identifikovat jejich složení a zda odpovídají údajům uvedeným na etiketě.

Datum: 14.1.2019

NIR, infračervená analýza potravin


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Studie provedená institucí WWF Germany společně s Bavarian Ministry of Food, Agriculture and Forestry odhadla množství potravin, která zbytečně končí na skládkách, ačkoliv jsou stále v pořádku pouze proto, že bylo překročeno datum minimální trvanlivosti. Minimální trvanlivost říká jen, že potravina je do tohoto data stále dobrá, ale nevypovídá nic o skladovacích podmínkách. Za dobrých skladovacích podmínek může být potravina vhodná ke konzumaci i dlouho po uplynutí tohoto data.

Vědci z Fraunhofer Institute for Optronics, System Technologies and Image Exploitation IOSB, the Fraunhofer Institute for Process Engineering and Packaging IVV, the Deggendorf Institute of Technology and the Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences vyvinuli přenosný scanner kapesní velikosti, který pracuje v infračervené oblasti světelného záření (NIR). Tento scanner dokáže analyzovat povrch potraviny, ať už volné či zabalené, a zjistit, zda je stále poživatelná.

NIR spektrum odraženého záření je schopno identifikovat potravinu a složky, které se objevují na jejím povrchu (mikrobiální kontaminace). Současné zařízení dokáže analyzovat jen homogenní potravinu (jogurt, jablko, maso, ryba...), ale neumí zatím komplexnější vyhodnocení heterogenních produktů jako je například pizza.

Scanner zasílá data přes Bluetooth do jednotky v obchodě a následně do centrální databáze k analýze. Cloudový centrální systém vyhodnotí data a zašle uživateli zpět výsledek spolu s doporučením (např. při jakých skladovacích podmínkách vydrží výrobek až do určitého data).

Reklama

Testovací provoz výše popsaného zařízení by měl začít ve vybraných supermarketech na počátku roku 2019. Následně se vyhodnotí, jak je uživateli přijímán a nakolik také dokáže centrální řešení smysluplně analyzovat jednotlivé potraviny. Celý systém by totiž měl využívat možnosti automatického učení a postupné optimalizace.


Zdrojem informací je Chemeurope.
Kredit obrázku: Fraunhofer IOSB

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama