Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   22.10.2019 Webinar: Setting Up a Cannabis Lab
  22.10.2019 - 25.10.2019 Gaudeamus Brno
  23.10.2019 Webinar: Lab and Instrument Monitoring
  8.11.2019 - 9.11.2019 Dny otevřených dveří Ústavu chemických procesů AV ČR
  11.11.2019 - 12.11.2019 KONFERENCE PIGMENTY A POJIVA
Reklama
Formule z tiskárny! Studentský tým navrhl unikátní konstrukci závodního vozu

Renishaw, přední světová společnost v oboru strojírenských a vědeckých technologií, podpořila tým studentů Brunelské univerzity v Londýně na mezinárodní soutěži Formula Student, kde bylo úkolem zkonstruovat vlastní závodní vůz. Zástupci společnosti obohatili tým Brunel Racing svými odbornými znalostmi z oblasti 3D tisku. Tím přispěli ke vzniku vozidla BR-XX, při jehož výrobě bylo využito tištěného kovového potrubí. I když se studentům vyhrát nepodařilo, vozidlo představili již na dvou evropských závodních okruzích.

Datum: 1.9.2019

3D tisk


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Formule z tiskárny! Studentský tým navrhl unikátní konstrukci závodního vozu
PRAHA 15. srpna 2019 – Renishaw, přední světová společnost v oboru strojírenských a vědeckých technologií, podpořila tým studentů Brunelské univerzity v Londýně na mezinárodní soutěži Formula Student, kde bylo úkolem zkonstruovat vlastní závodní vůz. Zástupci společnosti obohatili tým Brunel Racing svými odbornými znalostmi z oblasti 3D tisku. Tím přispěli ke vzniku vozidla BR-XX, při jehož výrobě bylo využito tištěného kovového potrubí. I když se studentům vyhrát nepodařilo, vozidlo představili již na dvou evropských závodních okruzích.
Studentský tým z Brunelské univerzity v Londýně se zúčastnil soutěže Formula Student už po dvacáté. Na oslavu svého dlouholetého působení se členové týmu rozhodli přijít s něčím neobvyklým a ambiciózním. Potrubí svého auta, doposud tvořeného pomocí uhlíkových vláken a hliníku, nahradili inovativní metodou výroby - 3D tiskem. Nově vzniklý design potrubí radikálně zvýšil efektivitu jejich vozu. Umožnil funkce jako dvoustupňové vstřikování paliva nebo vylepšení portů mezi výfukovým potrubím a motorem.
„Odborné znalosti a rady společnosti Renishaw o tom, jak z aditivní výroby udělat součást výrobního procesu, byly neocenitelné,“ říká Matthew Crouch, student strojního inženýrství a jeden z vedoucích týmu Brunel Racing. Tiskárna typu RenAM 500Q, formou přidávání materiálu z kovového prášku, umožnila vytvořit unikátní design pro potrubí vozu. „Využívání aditivní výroby se rozšiřuje do stále více průmyslových odvětví,“ vysvětluje Joshua Whitmore, aplikační inženýr firmy Renishaw, „v mnoha případech nabízí jasné výhody oproti tradičním výrobním metodám tím, že výrobní proces můžete zjednodušit nebo zvýšit část jeho výkonu.“
Brunel Racing představili svůj vůz BR-XX na okruhu Silverstone ve Velké Británii a současně s tím i na závodní dráze v Itálii. Tištěné díly už v minulém roce využil tým z Polytechnické univerzity v Katalánsku ve Španělsku. Letos 3D tisk ve své výrobě použil také tým z univerzity Oxford Brookes.

Každým rokem Formula Student pořádá největší globální soutěž pro studenty designových oborů ze všech koutů světa. V rámci soutěže je proti sobě postaveno více než sto univerzitních týmů. Každý z nich sestavuje jednomístné závodní vozidlo, které musí být nejen bezpečné, ale i dobře ovladatelné, a především výkonné. Studentská formule je velkou příležitostí pro příští generace inženýrů už více než dvacet let.

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Vedoucí postavení má také v oblasti aditivní výroby (zde se zaměřuje na 3D tisk z kovových prášků a technologii vakuového lití). Renishaw je jediným britským výrobcem zařízení pro 3D tisk z kovu. Skupina Renishaw má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích, s více než 4000 zaměstnanci. Zhruba 2600 zaměstnanců pracuje ve Velké Británii, kde je soustředěna většina výzkumu, vývoje a výroby společnosti.

Pro více informací kontaktujte prosím:
Radovan Suk, radovan.suk@bestcg.com, 731 444 043
Barbora Dlabáčková, barbora.dlabackova@bestcg.com, 602 161 138

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama