Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   20.10.2021 Webinář: Technology and Market Assessment for projects aiming at Technology Transfer
  1.11.2021 - 7.11.2021 TÝDEN AKADEMIE VĚD ČESKÉ REPUBLIKY
  3.11.2021 - 4.11.2021 Lab Innovations 2020
  8.11.2021 - 12.11.2021 Mezinárodní strojírenský veletrh
  15.11.2021 - 16.11.2021 Konference pigmenty a pojiva
Reklama
Použití umělé inteligence pro optimalizaci složitých procesů

Firma Erium je novým nadějným start-upem, sídlícím v Mnichově, který začal dodávat své softwarové produkty na bázi umělé inteligence do významných technologických firem. Současné procesy se totiž stávají natolik složitými, že jejich manažeři či technologové již nedokáží predikovat jednotlivé zásahy, natož provádět jejich optimalizaci. Hlavním produktem je software HALerium, které na principu AI dokáže pomáhat i při použití minimálního množství známých dat.

Datum: 4.5.2020

AI, umělá inteligence, složité procesy


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Umělá inteligenci (Artificial Intelligence - AI) je v současné době často skloňovaným pojmem. Podstata AI spočívá v tom, že není řízena přímým procesním modelem, ale naopak se dokáže plynule učit z množiny dodaných dat a tomto základě predikovat výsledky. Její využití je tedy nasnadě - v oblastech natolik složitých, kde již nejsme schopni vytvořit jasný model složitého systému a naše schopnosti dosáhly svých hranic.

Takovýchto svých modelových hranic dosáhly mnohé obory od biochemie, chemických technologií až po například výrobní procesy složité elektroniky a strojů. Procesní manažeři a technologové nedokáží předpovědět, jaký bude mít určitý zásah vliv na konečný výsledek. Díky tomu roste chybovost, vícepráce a je vyšší spotřeba zdrojů. AI s tímto dokáže pomoci. Je pak jen snadnou úlohou jí poskytnout dostatečné množství dat (jakýchkoliv), aby AI dokázala předpovědět výsledky a procesy optimalizovat.

Fondy High-Tech Gründerfonds (HTGF) spolu s Bayern Kapital a SAR Elektronic GmbH investovaly sedmimístnou částku do nového start-upu Erium, který se zabývá vývojem AI software pro složité technologické procesy. Hlavním produktem je software HALerium, které dokáže využít i minimální množinu dodaných dat. Firma Erium sídlí v Garchingu poblíž Mnichova. HALerium lze integrovat s existujícími firemními systémy a získávat od nich data. Podle množství získaných dat se HALerium naučí dostatečně kvalitně redukovat odpady, minimalizovat použité zdroje, zrychlit výrobu a optimalizovat kvalitu výsledného produktu.

Erium již navázalo spolupráci s mnoha významnými klienty. Např. firma BMW používá HALerium na jedné ze svých výrobních linek. Dalšími významnými klienty jsou Festo SE (řídící a automatizační technologie) a Meissner AG (výroba nástrojů).

Reklama

Všichni investoři do firmy Erium jsou velmi optimističtí a očekávají další rozvoj jejích produktů už vzhledem k tomu, že v současné době se technologické a výrobní procesy rychleji inovují a proměňují a nezbývá tak čas a možnosti na složité prediktivní modelování.


Zdrojem informací je Chemeurope.
Kredit obrázku: mohamed_hassan, pixabay.com, CC0

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama