Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   8.12.2021 Použití LIMS k zefektivnění systému řízení kvality (QMS) a postupů manipulace s dokumenty
  4.4.2022 - 8.4.2022 ACHEMA
  17.5.2022 - 20.5.2022 AMPER 2021
  1.6.2022 - 2.6.2022 LABOREXPO
  18.6.2022 - 22.6.2022 HPLC 2023
Reklama

 
Nový mikroskop využívá fotoniku k poznání "superbakterií"

Vědci sestavují nový mikroskop se superrozlišením, který využívá laserové světlo ke studiu vnitřního fungování a chování superbakterií, aby získali nové poznatky o tom, jak způsobují nemoci. Mikroskop umožní vědcům nahlédnout do bakterií, jako je Streptococcus Pneumoniae, s rozlišením v molekulárním měřítku - zobrazí objekty menší než desetitisícina tloušťky listu papíru.

Současné technologie neumožňují takové rozlišení, které by umožnilo důkladné studium vlastností bakterií, které ovlivňují vývoj onemocnění. Nyní však tento mikroskop se superrozlišením využívá laserové světlo k osvětlení proteinů s neuvěřitelně vysokým rozlišením, což vědcům umožňuje získat nové poznatky o tom, co činí tyto potenciálně smrtící bakterie tak patogenními.

Přestože elektronové mikroskopy dokáží zobrazit drobné detaily na atomární úrovni, nemohou analyzovat živé vzorky: elektrony mohou být snadno vychýleny molekulami ve vzduchu, což znamená, že všechny zkoumané bakterie musí být drženy ve vakuu. Mikroskopy se superrozlišením jsou proto pro biologickou analýzu mnohem vhodnější.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 3.12.2021

mikroskopie   ID:48

  
Nová mikroskopická technika pro kvantové simulace

Vědci z Institutu laserové fyziky na Universität Hamburg vyvinuli novou techniku pro mikroskopii kvantových plynů, která nyní umožňuje zobrazovat trojrozměrné kvantové systémy. V časopise Nature informují o nové metodě, kterou lze využít ke zkoumání zcela nových režimů.

Mikroskopy kvantových plynů umožňují detekci všech částic v kvantovém systému, a tím umožňují přístup k libovolným korelačním funkcím pro charakterizaci stavu. Tato technologie je založena na optickém rozlišení mřížkových míst v intervalech obvykle půl mikrometru, a proto byla dříve omezena hloubkou ostrosti na dvojrozměrné systémy.

V nové metodě vyvinuté hamburskými výzkumníky je to nyní překonáno a je možné rozlišovat i trojrozměrné systémy. K tomuto účelu vědci využívají tzv. vlnovou optiku hmoty, tj. zvětšení rozložení hustoty samotných ultrachladných atomů až devadesátinásobně. Optické zobrazování atomů po tomto zvětšení je pak jednoduše možné bez omezení difrakce nebo hloubky ostrosti. Hmotnostní vlnová optika je založena na čočce v podobě harmonické pasti, která je zapnuta na čtvrtinovou periodu, a následné volné expanzi atomů. Oba procesy vedou k transformaci mezi reálným prostorem a prostorem hybnosti a v kombinaci s tím ke zvětšujícímu se obrazu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 2.12.2021

kvantová mikroskopie   ID:50

  
Systém LANEXO™ - chytré digitální řešení s RFID štítky pro produktivnější laboratoř

Chcete dosáhnout hmatatelných časových, nákladových a kvalitativních výhod ve své laboratoři i v rámci celé organizace?

Systém LANEXO™ pro správu laboratorních zásob, bezpečnosti a dodržování předpisů je nejnovější nabídkou firmy. Tento inovativní systém pro sledování spotřebního materiálu* je speciálně navržen pro zvýšení efektivity, zlepšení bezpečnosti a usnadnění dodržování předpisů v rámci vysoce regulovaných analytických a výzkumných laboratoří. Prostřednictvím jednoduchého digitálního snímání dat ze štítků RFID umístěných na spotřebním materiálu umožňuje snadno použitelná mobilní aplikace LANEXO™ uživatelům rychle, bez námahy a přesně registrovat a archivovat údaje o činidlech - ať už jde o doplňování zásob v regálech nebo zaznamenávání experimentálních pracovních postupů.

Dostupnost dat o spotřebním materiálu v reálném čase ovlivňuje funkce v celé organizaci, zvyšuje produktivitu a udržitelnost laboratoře a podporuje sledovatelnost, shodu s předpisy a připravenost na audit.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 1.12.2021

RFID, digitální evidence zásob   ID:42

  
Tajemství vysoce výkonných nových materiálů pro solární články odhaleno v ohromující jasnosti

Výzkumníci z University of Cambridge použili sadu korelačních multimodálních mikroskopických metod, aby poprvé zviditelnili, proč jsou perovskitové materiály zdánlivě tak tolerantní k defektům ve své struktuře.

Nejčastěji používaným materiálem pro výrobu solárních panelů je krystalický křemík, ale k dosažení účinné přeměny energie je zapotřebí energeticky náročný a časově náročný výrobní proces k vytvoření požadované vysoce uspořádané struktury destiček.

V posledním desetiletí se jako slibná alternativa objevily perovskitové materiály.

Datum: 30.11.2021

perovskity, mikroskopie   ID:49

 


Reklama

 
Nové ultratvrdé diamantové sklo vyrobili z rozmačkaných fullerenů

Recept na slibné diamantové sklo: 1. Vezměte hrst fullerenů, takových těch „fotbalových míčů“ z atomů uhlíku. 2. Zahřejte na 900-1000 °C. 3. Důkladně stlačte. Vzniklý materiál je slušně pevný a má největší tepelnou vodivost ze všech známých amorfních materiálů. Možných aplikací se nabízí spousta.

Datum: 29.11.2021

fullereny, uhlíkové sklo   ID:40

  
IBM vypustili Orla: Nejvýkonnější kvantový procesor Eagle má 127 qubitů

Nová architektura umožnila postavit prozatím nejvýkonnější kvantový procesor Eagle. IBM do něj nacpali 127 qubitů a věří, že s Orlem dosáhli kvantové nadvlády, i když nejspíš nejsou první. A stále nemají dost. Již příští rok by měl z IBM přiletět Kvantový Orlovec a po něm Kvantový Kondor, kterým bude Orel horko těžko dýchat na záda.

Datum: 26.11.2021

kvantové superpočítače   ID:32

  
BioNet a společnost Sartorius BIA Separations spolupracují na vývoji výrobního procesu mRNA vakcín

Představuje závazek k celosvětovému úsilí proti COVID-19 s optimalizovanou výrobou mRNA pomocí vlastních chromatografických kolon a procesu.

Společnost BioNet, přední biotechnologická společnost vyrábějící geneticky modifikované vakcíny, a společnost BIA Separations, která je nyní součástí společnosti Sartorius, přední společnosti v oblasti vývoje a výroby biochromatografie, oznámily úspěšný vývoj optimalizovaného procesu výroby mRNA.

Odborné znalosti společnosti BIA v oblasti chromatografických kolon pro purifikaci mRNA v kombinaci s odbornými znalostmi společnosti BioNet v oblasti vývoje produktů genetických vakcín umožnily od počátku roku 2021 oběma týmům spolupracovat na optimalizaci a rozšíření výrobního procesu mRNA s vysokou výtěžností.

Nový proces byl úspěšně použit při výrobě mRNA v boji proti COVID-19. Vakcínu mRNA, vyráběnou ve výrobním závodě společnosti BioNet, vyvinulo výzkumné centrum Chula Vaccine Research Center v Thajsku ve spolupráci s Pensylvánskou univerzitou v USA.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 25.11.2021

covid, mRNA vakcíny   ID:68

  
Zájem o licencování výsledků inovační činnosti v Česku stagnuje

Opět jen díky činnosti jediného subjektu vzrostly v Česku meziročně licenční příjmy z ochrany průmyslového vlastnictví. U patentů o čtyřicet procent, u průmyslových vzorů dokonce o více než 105 %. V celkovém pohledu však počty poskytovatelů licencí na jednotlivé předměty ochrany průmyslového vlastnictví spíše stagnují a počty nově udělených licencí klesají.

Datum: 24.11.2021

věda a výzkum   ID:81

 


Reklama

 
Vyhrajte pipetovací robot ASSIST PLUS

Osvoboďte se od rutinního pipetování
Vyhrajte pipetovací robot ASSIST PLUS, který vám zefektivní každodenní pipetování. Automatizuje vícekanálové pipety INTEGRA, a tím minimalizuje fyzickou námahu a uvolňuje váš čas.
Výherní balíček obsahuje:
- Jeden pipetovací robot ASSIST PLUS
- Jednu pipetu VIAFLO nebo VOYAGER podle vašeho výběru
- Jeden komunikační/nabíjecí stojan
Díky kompaktním rozměrům se vejde do každé laboratoře, dokonce i do skříní s laminárním prouděním.
Snadné a intuitivní nastavení programu pro každého díky pipetovacímu softwaru VIALAB.
Chcete-li mít šanci vyhrát balíček pipetovacího robota ASSIST PLUS, stačí vyplnit dotazník.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 23.11.2021

pipetování   ID:54

  
Helion Energy slibují fúzní reaktor vyrábějící elektřinu již v roce 2024

Startup Helion sehnal spoustu peněz na nový fúzní reaktor „Polaris“, který budují ve státě Washington. Polaris by měl magneto-inerciální fúzí vyrábět helium-3 a aneutronickou fúzí výslednou fúzní energii. Reaktor chtějí spouštět v roce 2024 a také se chtějí stát prvními, kdo ve fúzním reaktoru dosáhne čistého zisku elektřiny.

Datum: 22.11.2021

výroba elektrické energie, jaderné technologie   ID:57

  
Společnost Bio-Rad uvádí na trh detekční systémy CFX Opus Dx Real-Time PCR pro diagnostiku in vitro

Systémy CFX Opus 96 Dx a CFX Opus 384 Dx Real-Time PCR nabízejí přesnou a precizní kvantifikaci pro zlepšení vývoje IVD (In Vitro Diagnostic) testů a diagnostického testování.

Společnost Bio-Rad Laboratories, Inc., celosvětový lídr v oblasti produktů pro výzkum a klinickou diagnostiku v oblasti přírodních věd, oznámila uvedení systémů CFX™ Opus 96 Dx System a CFX™ Opus 384 Dx System, detekčních systémů PCR v reálném čase, které byly zařazeny na seznam amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) pro testování IVD a které splňují požadavky CE-IVD pro použití v IVD v Evropě. Oba systémy jsou rovněž registrovány u regulačních orgánů pro použití v IVD v Singapuru a Kanadě.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 19.11.2021

zařízení pro PCR testy in vitro   ID:86

  
Webináře Eppendorf Lab Channel

Eppendorf Lab Channel je virtuální platforma, kde může kdokoli zdarma sledovat živé webové semináře a semináře na vyžádání, spolu s ukázkami nových produktů a aplikací. Nahlédněte přes ramena expertů Eppendorf a nechte si osvětlit detaily a postřehy z laboratorního světa.

Účastníci mohou klást otázky, komunikovat s odborníky a získávat nové zkušenosti zblízka a naživo.

Během živých přenosů můžete libovolně přispívat prostřednictvím funkce chatu, komunikovat s odborníky a získávat nové zkušenosti - naši odborníci Eppendorf budou odpovídat přímo prostřednictvím přenosu nebo mohou odpovídat na vaše otázky po skončení prezentace.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 18.11.2021

webináře Eppendorf   ID:72

 


Reklama

 
Vizionáři 2021

Projekt, který v roce 2020 oslavil své desáté výročí, se zaměřuje na podporu a propagaci neotřelých a inovativních počinů, nástrojů a technologií, které přinášejí významný technologický, ekonomický a společenský přínos. O oceněních rozhoduje odborná porota.

Datum: 16.11.2021

věda a výzkum   ID:105

  
Nová koaliční smlouva: ohlasy představitelů českého výzkumu

Pětice koaličních stran, ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a Starostové a nezávislí, aktuálně zveřejnili koaliční smlouvu na období 2021-2025. Jedna z podkapitol se věnuje vědě a výzkumu. Co na ní říkají oslovení představitelé české vědy a výzkumu?

Datum: 15.11.2021

věda a výzkum, koaliční smlouva   ID:49

  
Výroba leteckého paliva ze slunečního světla a vzduchu

Vědci z ETH v Curychu sestrojili zařízení, které dokáže vyrábět kapalná paliva bez obsahu uhlíku ze slunečního světla a vzduchu. Dalším cílem bude dovést tuto technologii do průmyslového měřítka a dosáhnout konkurenceschopnosti. V článku zveřejněném ve vědeckém časopise "Nature" popisují výzkumníci z Curychu a Postupimi fungování tohoto nového solárního reaktoru a nastiňují politický rámec, který by poskytl pobídky k rozšíření výroby "solárního petroleje".

Uhlíkově neutrální paliva mají zásadní význam pro udržitelnost letecké a námořní dopravy. Zařízení vyvinuté v Curychu lze použít k výrobě syntetických kapalných paliv, při jejichž spalování se uvolňuje tolik CO2, kolik se dříve pro jejich výrobu získávalo ze vzduchu. CO2 a voda se získávají přímo z okolního vzduchu a štěpí se pomocí sluneční energie. Tímto procesem vzniká syngas, směs vodíku a oxidu uhelnatého, který se následně zpracovává na petrolej, metanol nebo jiné uhlovodíky.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 12.11.2021

uhlíkově neutrální výroba leteckého paliva   ID:101

  
Realizace až 16 měřicích bodů s jedním NIR spektrometrem

Vysoce efektivní online analýza v mnoha bodech měření a v různých mediálních tocích

NIR spektroskopie je osvědčenou měřicí technikou pro sledování kapalných médií, protože poskytuje rychlé a reprodukovatelné výsledky a nevyžaduje žádnou přípravu vzorku. Často je však třeba nepřetržitě monitorovat několik měřicích bodů na různých výrobních linkách. Přístrojové vybavení potřebné pro sledování toků médií je nákladné, protože bez použití multiplexeru vyžaduje každý měřicí bod vlastní spektrometr včetně počítače pro zpracování signálů. To lze odstranit použitím optického multiplexoru. Kompaktní "Multiplexer FMX" od společnosti Hellma může předávat signály až ze 16 různých měřicích bodů z různých procesních kroků do jediného spektrometru. Tím odpadají investiční náklady a náklady na údržbu dalších spektrometrů, optických kabelů a počítačů potřebných k vyhodnocení signálů. Integrace do stávajících výrobních procesů a připojení k běžným systémům řízení procesů je rovněž snadno možné a může být nákladově efektivní již od druhého měřicího bodu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 11.11.2021

NIR spektrometr pro více měřicích bodů   ID:91

 


Reklama

 
Společnost CrestOptics představuje modul konfokálního mikroskopu DeepSIM se super rozlišením

Nový modul rozšiřuje zobrazovací možnosti systémů konfokálních mikroskopů

Společnost CrestOptics S.p.A., výrobce špičkových mikroskopických řešení a pokročilých systémů pro fluorescenční mikroskopii a diagnostické aplikace, oznámila uvedení modulu DeepSIM, který je určen k rozšíření zobrazovacích možností systémů konfokálních mikroskopů. Modul DeepSIM lze použít s rotačním diskem X-light V3 společnosti Crest nebo s alternativními konfokálními systémy a nabídnout tak výzkumníkům v oblasti přírodních věd snímky s vysokým rozlišením.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 10.11.2021

mikroskopie   ID:63

  
Webcast: Recept na úspěch LIMS v potravinářském a nápojovém průmyslu

Accelerated Technology Laboratories, Inc. (ATL), lídr v oblasti systémů pro správu laboratorních informací (LIMS), pokračuje ve středu 10. listopadu v sérii webcastů o LIMS 2021 příspěvkem Vytvoření receptu na úspěch LIMS v potravinářském a nápojovém sektoru.

Webcast se zaměří na klíčovou roli systému LIMS v boji proti výzvám, se kterými se potravinářské společnosti denně setkávají při dodávání vysoce kvalitních výrobků. Podívejte se, jak systém LIMS pomáhá ověřovat kvalitu sledováním testování vstupních surovin až po hotové výrobky, stejně jako sledováním prostředí a kontrolními kontrolami v provozu. Výrobci potravin jsou také pod tlakem, aby kontrolovali náklady, vytvářeli vysoce kvalitní data, zvyšovali výrobu a dodržovali přísné požadavky na dodržování předpisů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 9.11.2021

LIMS v potravinářství   ID:72

  
Brain drain: Odliv z Ruska slábne, Švédsko riskuje ztrátu talentů. Jak jsme na tom my?

Brain drain, tedy jev, kdy výzkumníci opouští svou zemi, je už léta hojně skloňovaným tématem. Obvykle nastává tam, kde je situace jednoduše řečeno hodně špatná – ať už kvůli celkové politické situaci či zkrátka kvůli tomu, že vláda nevěnuje výzkumu pozornost a seškrtává finance.

Datum: 8.11.2021

věda a výzkum   ID:61

  
Eielsonova letecká základna dostane jaderný mikroreaktor

Přichází doba mikroreaktorů. Pilotní projekt na Eielsonově základně, která leží na Aljašce, poblíž polárního kruhu, počítá se spuštěním mikroreaktoru v roce 2027. Když projekt uspěje, porostou mikroreaktory jako houby po dešti. Na základnách, odlehlých osadách, dolech, ropných polích nebo třeba v zařízeních pro odsolování vody či výrobu vodíku.

Datum: 5.11.2021

jaderné mikroreaktory, výroba elektřiny   ID:77

 


Reklama

 
Nová technika otevírá cestu k dokonalým perovskitům

Nový zajímavý solární materiál zvaný organicko-anorganické halogenidové perovskity by mohl jednoho dne pomoci USA dosáhnout jejich solárních ambicí a dekarbonizovat energetickou síť. Tisíckrát tenčí než křemík, perovskitové solární materiály lze vyladit tak, aby reagovaly na různé barvy slunečního spektra pouhou změnou jejich složení.

Hybridní perovskitové solární materiály, které se obvykle vyrábějí z organických molekul, jako je methylamonium, a anorganických halogenidů kovů, jako je jodid olovnatý, mají vysokou toleranci k defektům ve své molekulární struktuře a absorbují viditelné světlo účinněji než křemík, standard solárního průmyslu.

Datum: 4.11.2021

solární články, perovskity   ID:66

  
Energetické koncepce zelených aktivistů nejen z pohledu letošní zimy

Zelené organizace uveřejnily svou energetickou koncepci. Na rozdíl od předchozích počítá s využíváním jaderných zdrojů, které se podařilo postavit a zachovat i přes jejich intenzivní boj proti nim. I tak nedokáží bez postaveni nových jaderných bloků zajistit přechod k nízkoemisní energetice. A to i za předpokladu extrémně intenzivního využívání větrných turbín, a hlavně zdrojů na biomasu, které by pravděpodobně mělo hodně dramatické environmentální dopady. Je tak dobré se podívat na jejich představy podrobněji a srovnat je s realitou.

Datum: 3.11.2021

využití energie, energetické koncepce   ID:82

  
MOBILion Systems rozbaluje červený koberec pro MOBIE na ASMS 2021

Společnost MOBILion Systems Inc. představí na 69. výroční konferenci Americké společnosti pro hmotnostní spektrometrii (ASMS) svůj první komerční produkt MOBIE® s vysokým rozlišením iontové mobility (HRIM). Konference, která se koná od 31. října do 4. listopadu, je první osobní konferencí ASMS od roku 2019 a koná se na místě společnosti MOBILion - ve Filadelfii, PA.


Systém MOBIE, který byl spuštěn v červnu 2021, se zabývá výzvami v oblasti charakterizace, s nimiž se potýká vývoj biofarmaceutických léčiv a monitorování kvality, a je založen na technologii SLIM (Structures for Lossless Ion Manipulation), kterou původně vynalezl Dr. Richard D. Smith v Pacific Northwest National Laboratory (PNNL). Dr. Smith byl nedávno jmenován jedním z nejvlivnějších analytických vědců na světě na seznamu The Analytical Scientists 2021 Power List.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 2.11.2021

hmotnostní spektroskopie, iontová mobilita   ID:105

  
Vyrobeno první ovladatelné rozhraní plyn-kapalina v nanorozměrech

Při setkání kapaliny s plynem vzniká jedinečná zóna. Molekuly jsou od přírody proměnlivé, mohou přecházet z jednoho stavu do druhého a jedinečným způsobem se spojovat k žádoucím nebo nežádoucím koncům. Rozhraní mezi plynem a kapalinou jsou všudypřítomná v přírodě i technice, od tepla unikajícího z hrnku kávy až po zvyšující se koncentrace molekul v chemických roztocích. Nedostatek nástrojů schopných přesně ovládat tato rozhraní plyn-kapalina však omezuje jejich použití - až doposud.

Výzkumníci z Univerzity prefektury v Ósace vyvinuli první kontrolovatelné rozhraní plyn-kapalina v nanoměřítku. Svůj návrh a experimentální výsledky zveřejnili 14. října v časopise Nano Letters.

Datum: 1.11.2021

nanorozhraní kapalina - plyn   ID:122

 


Reklama

 
Využití laboratorních vah ve farmaceutickém průmyslu - bezplatný whitepaper od společnosti Sartorius

Lékopisy jsou sbírky uznávaných a závazných předpisů o jakosti, které mimo jiné stanoví požadavky na zkoušky a metody analýzy léčiv. Evropský lékopis (Ph. Eur.) i lékopis Spojených států amerických (USP) obsahují zvláštní kapitoly, které se zabývají používáním laboratorních vah. Tyto kapitoly zdůrazňují kritickou důležitost přesného vážení vzorků ve farmaceutických analytických procesech.

Cílem této bílé knihy je představit požadavky na testování laboratorních vah, jak jsou popsány v příslušných kapitolách lékopisů, a související certifikáty nabízené společností Sartorius Service.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 29.10.2021

laboratorní váhy - whitepaper   ID:97

  
Růst výdajů na výzkum a vývoj zpomalil

Výdaje na výzkum a vývoj v Česku dosáhly v roce 2020 rekordní částky 113,4 miliardy korun, výrazně se však zpomalilo tempo jejich růstu. Nárůst počtu pracovníků ve výzkumu a vývoji se téměř zastavil. Český statistický úřad zveřejnil podrobné údaje o výzkumu a vývoji v České republice za minulý rok.

Datum: 28.10.2021

věda a výzkum   ID:124

  
Základy technologie energeticky disperzní rentgenové fluorescence (XRF)

Tradiční využití rentgenové fluorescenční analýzy (XRF) má své kořeny v geologii. Pevné vzorky byly prvními typy vzorků analyzovaných pomocí rentgenového záření. V průběhu let se aplikace rozšířily a dnes zahrnují analýzu slitin, různých typů práškových vzorků až po vzorky kapalin a filtračního materiálu.

Účinek rentgenové fluorescence je založen na excitaci atomů ve vzorku. Na rozdíl od optické spektroskopie zahrnuje excitace spíše interakci s elektrony vnitřního obalu než s valenčními elektrony.

Tato bílá kniha představuje srozumitelný úvod do fyziky a technologie XRF analyzátoru.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 27.10.2021

XRF - základy a principy   ID:113

  
Žebříček rozvíjejících se ekonomik 2022: Trend sestupu českých škol trvá

Do žebříčku vysokých škol ze zemí rozvíjejících se ekonomik, který každoročně sestavuje společnost Times Higher Education, je letos zahrnuto osmnáct českých vysokých škol. Pokračuje ale trend slábnoucích pozic tuzemských univerzit, i když některým se podařilo si pozici z minula udržet. Celosvětově si vůdčí pozice tradičně udržují čínské univerzity, velké zlepšení pak zaznamenaly ruské školy.

Datum: 26.10.2021

české univerzity klesají   ID:117

 


Reklama

 
Nová řada pipetových špiček s nízkou retencí

Pipetovací špičky Nerbe plus Premium Surface s nízkou retencí jsou nyní k dispozici ve Velké Británii exkluzivně od společnosti Alpha Laboratories Ltd.

Tyto špičkové špičky jsou optimalizovány pro nejvyšší přesnost a reprodukovatelnost v pipetovacím cyklu. Velmi hladký hydrofobní povrch zabraňuje ztrátám materiálu adsorpcí a snižuje denaturaci DNA. Tyto vlastnosti zvyšují efektivitu testovacích sekvencí tím, že snižují náklady spojené s drahými činidly.

Přesnost špiček Premium Surface není ovlivněna fyzikálními vlastnostmi vzorku, což umožňuje dosáhnout dokonalých výsledků při manipulaci s kapalinami, a to i při práci s náročnými roztoky.

Zejména viskozita, těkavost, povrchové napětí a teplota vašeho roztoku mohou negativně ovlivnit kvalitu pipetování. Viskózní kapaliny, jako je glycerol, zanechávají při pipetování ve špičce zbytky. To nepříznivě ovlivňuje přesnost a preciznost požadovaného výsledku. Se špičkami Premium Surface tento problém odpadá. Materiálové ztráty vašich cenných činidel a denaturace DNA jsou proto minulostí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 25.10.2021

pipetovací špičky   ID:122

  
ERC: Jak se vede České republice?

Evropská výzkumná rada (ERC) už od roku 2007 podporuje nejlepší evropskou vědu. Její rozpočet nyní představuje sedmnáct procent celého rozpočtu programu Horizon Europe. Nový seriál portálu Vědavýzkum.cz představí zkušenosti úspěšných ERC grantistů v Česku.

Datum: 22.10.2021

věda a výzkum, granty   ID:140

  
Nepřetržité a dlouhodobé monitorování prostředí v místnosti pro elektronové mikroskopy

Společnost Spicer Consulting Limited - lídr v oblasti systémů detekce a rušení magnetických polí - s potěšením představuje svůj nový monitorovací systém SC28. Systém SC28 umožňuje dlouhodobé a nepřetržité monitorování magnetických polí, vibrací a akustiky - stejně jako teploty a vlhkosti - v laboratoři a továrně na výrobu polovodičů.

Tento systém je účelově navržen pro sledování prostředí pro přístroje s elektronovým svazkem, včetně skenovacích elektronových mikroskopů (SEM), transmisních elektronových mikroskopů (TEM), nástrojů pro litografii elektronovým svazkem a metrologických a kontrolních aplikací založených na SEM.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 21.10.2021

detekce rušivých vlivů u elektronové mikroskopie   ID:117

  
Michal Mazur: Správný mikroskopista nemůže říkat ne

Fyzikální chemik Michal Mazur je hlavním operátorem elektronového mikroskopu na Přírodovědecké fakultě UK a může se pochlubit i řadou vědeckých úspěchů. Tím posledním je publikování mezinárodní studie v časopise JACS (Journal of the American Chemical Society), na které se spolupodílel v rámci Centra pokročilých materiálů na Univerzitě Karlově (CUCAM) či čerstvě v Advanced Materials.

Datum: 20.10.2021

mikroskopie, rozhovor   ID:146

 


Reklama

 
Automatizované enzymové analyzátory zefektivňují aplikace enzymových testů

Analyzátory Thermo Scientific Gallery Enzyme Master umožňují efektivní a spolehlivé pracovní postupy enzymové analýzy od vývoje metody až po rutinní analýzu.

Analýzu více enzymů lze nyní provádět pomocí jediného plně automatizovaného enzymového analyzátoru, což přináší výhody průmyslovým výrobcům enzymů a uživatelům enzymů v potravinářském, nápojovém, biofarmaceutickém, palivově etanolovém a chemickém průmyslu a při nakládání s pevnými odpady.

Nové analyzátory Thermo Scientific Gallery Enzyme Master a Thermo Scientific Gallery Plus Enzyme Master jsou první automatizované diskrétní analyzátory navržené speciálně pro enzymové analýzy. Tyto systémy kombinují hardware a nový software navržený na míru, který umožňuje plně automatizované nastavení inkubace, přidávání činidel a přesné výpočty měření, a to vše pouhým stisknutím tlačítka. Automatizací těchto kritických kroků analyzátory zefektivňují vývoj metod a poskytují spolehlivé výsledky enzymové analýzy.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 19.10.2021

analyzátory enzymů   ID:110

  
Nejlepší cesta, kterou máme - Raději jednoduchost než dokonalost

Člověk se nechová jen racionálně, když se rozhoduje, a to nejen o svých penězích, ale i na pracovním trhu nebo u volebních uren. Jak se občané nebo politici rozhodují a co je k těmto rozhodnutím vede? Co je ovlivňuje? A co se s tím dá dělat? To jsou témata, která zajímají ekonoma Filipa Matějku. První vědecké ostruhy získal při rozvíjení teorie racionální nepozornosti. V behaviorální ekonomii již získal mezinárodní věhlas. Na svůj výzkum pro příštích pět let získal ERC Consolidator Grant ve výši 1,15 milionu eur.

Datum: 18.10.2021

věda a výzkum, rozhodování   ID:145

  
Plně automatizovaná analýza vody

Hodnoty pH, vodivosti a acidobazické kapacity bez nutnosti manuálního nastavení velikosti vzorku.

Vysoká propustnost: analyzujte 175 vzorků zcela bez obsluhy
Nonstop titrace: Vyměňujte stojany na vzorky, zatímco vaše analýza bude pokračovat bez přerušení
V dokonalém pořádku: Vyhrazené pracovní stanice pro různé parametry

Analýza více parametrů s automatickým nastavením velikosti vzorku Pomocí robota OMINS Sample Robot se požadovaná velikost vzorku nastaví automaticky.

Již žádná časově náročná manuální práce.

Jediné, co musíte udělat, je dodat minimální objem vzorku v kádince. Robotické rameno robota OMNIS Sample Robot vyzvedne kádinku ze stojanu na vzorky a přesune ji na pracovní stanici. Zde se objem vzorku automaticky upraví na požadovanou velikost. Již během této úpravy se průtokem měří vodivost.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 14.10.2021

analýza vody, robotizace, automatizace   ID:138

  
Autosampler do trouby pro Karl Fischer titrátory

Výkonný a efektivní titrátor, který přesně určuje vodu a zároveň zvyšuje produktivitu, si zaslouží každý operátor. Přístroj InMotion KF přináší do laboratoře potřebnou efektivitu díky výkonným funkcím a poskytuje silné a důvěryhodné výsledky.

Analýza vody jedním kliknutím: Uživatelské rozhraní One Click pro přímý přístup k rutinním úkolům
Úspora drahocenného času: Skenování teploty určuje optimální teplotu ohřevu vzorku.
Dvojnásobná efektivita laboratoře: K přístroji T7 nebo T9 je možné připojit dva přístroje InMotion KF najednou.

SmartChemicals
S funkcí SmartChemicals nabízí METTLER TOLEDO jednoduchou a bezpečnou možnost správného a bezpečného přenosu všech relevantních chemických dat do titračního systému, zejména systémů, které pracují se softwarem LabX.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 13.10.2021

Karl Fischer titrátor, autosampler   ID:163

 


Reklama

 
Precizní vakuové pumpy

Výběrové chemické vývěvy VARIO nabízejí nepřekonatelný dlouhodobý výkon - i v náročných podmínkách. Díky vysoce kvalitním fluoropolymerům, přesným výrobním postupům a 100% kontrole kvality zaručují chemické membránové vývěvy VACUUBRAND nekompromisní chemickou odolnost, dlouhé servisní intervaly a dlouhodobou spolehlivost.

3 hlavní výhody produktu
1. Extrémně odolný
2. Efektivní a tichý
3. Intuitivní ovládání pomocí dotykové obrazovky

Kombinace chemických membránových vývěv s regulací otáček a nového regulátoru vakua.
Vývěvy s regulací VARIO zajišťují přesnou regulaci vakua pomocí nastavení otáček motoru. Tím je zaručena optimální doba procesu a reprodukovatelné výsledky. Vývěvy VARIO pracují podle potřeby, což zajišťuje maximální energetickou účinnost, delší servisní intervaly a tichý provoz.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 12.10.2021

vývěvy   ID:144

  
Ochrana spotřebitele: Nová metoda detekce hormonálně aktivních látek

Analytická metoda pro hodnocení rizik výrobků a potravin

Vědci z univerzit v Drážďanech a Lipsku představili v časopise "Biosensors & Bioelectronics" novou metodu detekce hormonálně aktivních látek v potravinách, kosmetice a vodě. Hormonálně aktivní látky mohou způsobovat vážné zdravotní problémy, včetně rakoviny prsu a prostaty, poruch štítné žlázy a neurologických a duševních onemocnění. Rychlá a jednoduchá analytická metoda pro hodnocení rizik výrobků a potravin je proto důležitým nástrojem pro ochranu zdraví a spotřebitelů.

Jsou téměř všude - v potravinách, pracích prášcích, prostředcích na mytí nádobí, kosmetických přípravcích, v lécích i v pitné a odpadní vodě: hormonálně aktivní sloučeniny, jako jsou syntetické deriváty estrogenu, které jsou hlavní složkou hormonální antikoncepce, nebo "objemová chemikálie" bisfenol A (BPA), která se používá například v nápojových lahvích nebo potravinových konzervách. Její škodlivé účinky na člověka a životní prostředí jsou již dlouho prokázány.

Jednoduchá detekce endokrinních disruptorů pro účinné monitorování a spolehlivé hodnocení rizik výrobků a vod je však vzhledem ke strukturální rozmanitosti těchto látek náročná. Dosavadní analytické metody jsou obvykle založeny na složitých laboratorně-diagnostických postupech nebo nedosahují požadovaných detekčních limitů. Nová metoda vyvinutá vědci z univerzit v Drážďanech a Lipsku by nyní mohla tuto situaci napravit, a proto byla podána patentová přihláška.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 11.10.2021

detekce hormonálně aktivních látek   ID:120

  
Identifikován klíčový krok při přeměně biomasy na metan

Vědci našli enzymatické spojení při tvorbě metanu z mastných kyselin spolupracujícími mikroorganismy.
Mikrobiální produkce metanu z organického materiálu je zásadním procesem v globálním koloběhu uhlíku a důležitým zdrojem obnovitelné energie. Tento přírodní proces je založen na kooperativní interakci mezi různými typy mikroorganismů: fermentujícími bakteriemi a archei produkujícími metan. První z nich přeměňuje tzv. primární produkty fermentace z rozkladu biomasy, včetně mastných kyselin, na meziprodukty, jako je kyselina octová, mravenčan nebo H2. Specializované archea z nich pak mohou tvořit metan. Syntrofní interakce fermentujících bakterií s metanogenními archei je klíčová pro globálně relevantní přeměnu biomasy na metan. Vědcům se však dosud nepodařilo objasnit, jak lze oxidaci nasycených mastných kyselin spojit s termodynamicky extrémně nevýhodnou redukcí CO2 na metan a jak takový proces může umožnit růst obou zúčastněných mikroorganismů. Výzkumnému týmu z Univerzity ve Freiburgu, Technické univerzity v Darmstadtu a Univerzity v Bernu ve Švýcarsku pod vedením Prof. Dr. Matthiase Bolla z Institutu biologie II na Univerzitě ve Freiburgu se nyní podařilo odhalit klíčový krok v tomto procesu: našli chybějící enzymatický článek a jeho funkci, díky které je tvorba metanu z mastných kyselin z energetického hlediska sledovatelná.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 8.10.2021

biochemie, produkce metanu   ID:142

  
Rychlé pracovní postupy založené na stěrech od odběru po zpracování vzorků

Nové zařízení firmy RHINOstic™ pro odběr stěrů a automatizované manipulátory s kapalinami zvyšují výkonnost testování a zároveň snižují počet aktivních pracovníků.

Společnosti Hamilton Company a Rhinostics, spin-outová společnost Harvardovy univerzity v raném stádiu vývoje, spojují své silné stránky, aby zlepšily rychlost a kvalitu pracovních postupů při odběru a zpracování nosních a nosohltanových vzorků a zároveň snížily potřebu aktivní pracovní síly. Tento typ vzorku se široce používá k detekci protilátek a antigenů v souvislosti s novým koronavirem SARS-CoV-2 a mnoha dalšími patogeny.

Automatizovaný pracovní postup bez použití rukou zahrnuje použití zařízení pro odběr nosních tamponů RHINOstic™ a jedné z automatizovaných pracovních stanic pro manipulaci s kapalinami Microlab® STAR™, Microlab NIMBUS® nebo Microlab Prep™ společnosti Hamilton spolu se zařízením LabElite® DeCapper společnosti Hamilton Storage Technologies. Tato kombinace technologií zmírňuje běžná časově náročná úzká místa v testovacích pracovních postupech, a to i v době nárazového přílivu vzorků. Zvýšením propustnosti vzorků a zkrácením doby zpracování jsou zúčastněné strany oprávněny a informovány, aby mohly s jistotou přijímat následná rozhodnutí týkající se strategie léčby pacientů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 7.10.2021

automatizace zpracování vzorků   ID:117

 


Reklama

 
Vláda schválila OP TAK

Programový dokument Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost na období 2021-2027 schválila v pondělí vláda. Cílem OP TAK je zvýšit přidanou hodnotu a produktivitu zejména malých a středních podniků a také rozvoj nových inovativních firem či usnadnění přechodu k udržitelné a digitální ekonomice. Na jednotlivé aktivity je připraveno celkem 81,5 miliard korun. Žádat o podporu z programu budou moci firmy z celé ČR s výjimkou projektů realizovaných na území hl. m. Prahy.

Datum: 6.10.2021

digitalizace, věda a výzkum   ID:159

  
NOVÝ automatický dispergační systém pro analýzu tvaru a velikosti částic v suspenzích a emulzích

Osvědčený třídič částic ANALYSETTE 28 ImageSizer v kombinaci s NOVOU automatickou a výkonnou mokrou disperzí je vhodný zejména pro jemné částice, špatně tekoucí, jemně aglomerující nebo lepivé materiály, které nereagují ve vodě nebo jiných kapalinách.

Jednoduché měření za mokra
Pro dokonalou dispergaci se materiál vzorku přivádí do uzavřeného systému cirkulace kapaliny a vysokým výkonem se čerpá přes měřicí komoru mezi kamerou a stroboskopickým světlem LED. Průběžně získávané snímky jsou základem pro analýzu s řadou možností vyhodnocení.

Výběr ze 3 objektivů pro nejvyšší rozlišení
Pro měření za mokra si můžete vybrat ze 3 různých bi-telecentrických objektivů pro optimální přizpůsobení celkového měřicího rozsahu od 5 μm do 3 mm vaší měřicí úloze. V kombinaci s výkonnou průmyslovou kamerou zaručují nejvyšší přesnost zobrazení každé jednotlivé částice vždy ve stejném měřítku zobrazení a nejvyšší tvarovou přesnost s největší možnou hloubkou ostrosti.

NOVINKA: Mokrý disperzní systém bez mrtvého prostoru
První plně automatická jednotka pro mokrou disperzi, která se obejde zcela bez ventilů a pohyblivých těsnění v okruhu vzorku a pro vyprazdňování systému. Díky tomu je výrazně robustnější a prakticky se neopotřebovává. A nejsou zde žádné obtížně čistitelné mrtvé prostory, v nichž by se mohly trvale usazovat nečistoty. Stačí jediné propláchnutí a je opět připraven k použití.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 5.10.2021

analýza částic v suspenzích   ID:126

  
Nová buňka pro konzervaci vody podporuje eliminaci kontaminantů přenášených vodou v laboratorních inkubátorech

Laboratoře s buněčnými kulturami pracující s inkubátory CO2 a vodními lázněmi mohou nyní využívat nový produkt určený k ochraně inkubátorů před kontaminanty přenášenými vodou, který vědcům šetří čas a práci a zároveň snižuje potřebu nebezpečných chemických roztoků.

Po vložení do jakékoli vodní misky inkubátoru CO2 nebo laboratorní vodní lázně poskytuje Thermo Scientific Aqua-Tec Water Preservation Cell nepřetržitou ochranu před mikroorganismy přenášenými vodou po dobu až šesti měsíců. Buňka o průměru 9,4 cm se sama reguluje tak, aby udržovala odpovídající koncentraci a účinnost dezinfekce bez ohledu na hladinu vody, a je bezpečná pro manipulaci bez nutnosti použití agresivních chemikálií nebo speciálních protokolů o likvidaci.

Konzervační buňka Aqua-Tec využívá katalyzátor z kovového stříbra a přirozeně se vyskytujícího kyslíku ve vodě k vytváření reaktivních forem kyslíku (ROS), které napadají organické látky a molekuly ve vodě a rozkládají je mikroelektrickým potenciálem 800 mV. Tím, že pomáhá udržovat vodu čistou od mikrobiálního růstu, snižuje systém Aqua-Tec potřebu ručního čištění a dezinfekce, což vede ke zvýšení produktivity a zároveň minimalizuje dopady na výzkum a nákladné odstávky zařízení.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 4.10.2021

ochrana vody před kontaminací, biochemie   ID:127

  
USTC konstruuje kovalentní organické rámcové membrány se sub-2-nanometrovými kanály

Separace iontů pomocí membránové separační technologie má velký význam v oblastech, jako je přeměna a skladování energie, detekce životního prostředí a opětovné využití zdrojů. Membrány se sub-2-nanometrovými kanály mají vysokou rychlost transportu iontů, ale kvůli nedostatku míst s vodíkovou vazbou nedokážou účinně prosévat různé ionty.

Membrány s kovalentním organickým rámcem (COF) s vysoce uspořádanými jednorozměrnými nanokanály, rovnoměrnou velikostí pórů a velkým množstvím míst s vodíkovou vazbou mají široké možnosti využití při separaci iontů.

Datum: 1.10.2021

membránová separace částic   ID:232

 


Reklama

 
Nová řada autoklávů od společnosti Priorclave na Lab Innovations

Očekává se, že britský výrobce autoklávů Priorclave ještě letos na stánku B72 na veletrhu Lab Innovations odhalí podrobnosti o zcela nových řadách autoklávů pro výzkum a laboratoře.

Společnost bude i nadále vyrábět malé stolní modely o objemu od 40 l až po velké komorové autoklávy o objemu 850 l. V rámci různých novinek však bude mít každá řada více funkcí a výhod, které jsou součástí standardní výbavy. To zákazníkům usnadní výběr autoklávu, který nejlépe odpovídá jejich specifické sterilizační aplikaci.

Modely autoklávů v nových řadách osloví stále stejnou různorodou zákaznickou základnu působící v potravinářských a nápojových, mlékárenských, farmaceutických, zemědělských, vzdělávacích, zdravotnických a výzkumných zařízeních. A budou i nadále nabízet vynikající antibakteriální vnější povrchovou úpravu panelů karoserie a rámů. Jedná se o vysoce účinnou a trvalou úpravu pro celoživotní kontrolu škodlivých bakterií a ochranu před hrozbou křížové kontaminace. Tato odolná speciální epoxidová povrchová úprava prokazatelně snižuje růst bakterií až o 99,99 % a je vysoce účinná proti MRSA, E.coli, Listeria, Legionella, Campylobacter, Salmonella, Pseudomonas a více než 50 dalším druhům.

Každý model je vybaven nejnovější verzí mikroprocesorové řídicí jednotky Tactrol® vyvinuté společností Priorclave pro snadné programování sterilizačního cyklu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 30.9.2021

autoklávy   ID:187

  
Společnost Scientific Laboratory Supplies představuje novou řadu generátorů plynu a kapalného dusíku (LN2) SLS Lab Pro

Společnost SLS (Scientific Laboratory Supplies) s potěšením a hrdostí oznamuje uvedení nových generátorů plynu a kapalného dusíku (LN2) SLS Lab Pro.

Tato nová řada produktů, která je k dispozici výhradně ve Spojeném království a Irsku od společnosti SLS, poskytuje laboratořím kontrolu nad jejich zásobami plynu a LN2 a podporuje udržitelnost tím, že eliminuje potřebu přepravy kanystrů s plynem a Dewarových baněk přes hranice.

Výroba plynu a LN2 na místě získala v posledních letech na popularitě, protože se stále více společností rozhodlo zbavit se závislosti na externích dodavatelích. Tento problém se ještě více zvýraznil během pandemie COVID-19, kdy se dodávky po celém světě výrazně zpozdily. Výroba na místě také nabízí uživatelům možnost vytvořit si přesně takové množství plynu nebo LN2, jaké potřebují pro svou aplikaci, což je výhodné z hlediska udržitelnosti. Jednotky jsou navíc vyráběny ve Velké Británii, takže jejich dopad na životní prostředí se ještě více snižuje.

Nové generátory plynů SLS Lab Pro využívají spolehlivou a účinnou techniku adsorpce tlakovým výkyvem (PSA) k oddělení dusíku, kyslíku a vody, čímž vznikají tři proudy vysoce kvalitního vzduchu a dusíkových plynů pro širokou škálu aplikací. Plyny jsou k dispozici s různými průtoky, řízené prostřednictvím nejnovější technologie dotykového displeje HMI, který zobrazuje proces v reálném čase, vstupní/výstupní tlaky, grafy trendů, proces k průtoku a alarmy, včetně funkce automatického spuštění/zastavení, servisních alarmů a stránky se servisními záznamy. Se všemi těmito funkcemi jednoduše neexistují jiné plně automatizované systémy, které by se generátorům plynu a kapalného dusíku SLS Lab Pro vyrovnaly. Systémy také umožňují sledování výroby plynu v reálném čase, což zajišťuje, že je vždy k dispozici účinná a stálá dodávka plynu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 29.9.2021

generátory plynu   ID:178

  
Nový akademický fond podpoří vědecké start-upy více než miliardou korun

Od září 2021 zahájil svou činnost investiční fond i&i Biotech Fund (i&i Bio), který se zaměří na investice do akademických spin-off společností mj. v oblasti vývoje léčiv, diagnostiky a lékařských přístrojů. Nový fond vznikl spoluprací Evropského investičního fondu (EIF) a i&i Prague při Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB).

Datum: 27.9.2021

věda a výzkum, biotechnologie   ID:154

  
Společnost PerkinElmer rozšiřuje testy pro objevování onkologických léčiv KRAS o nové soupravy AlphaLISA připravené k použití

Umožní výzkumníkům v oblasti rakoviny urychlit identifikaci a optimalizaci léčebných postupů díky lepšímu dekódování mutací KRAS, které se vyskytují u 25 % nádorů.

Společnost PerkinElmer, Inc., celosvětový lídr v oblasti inovací pro zdravější svět, oznámila čtyři nové soupravy AlphaLISA® KRAS připravené k použití, které mají vědcům pomoci lépe porozumět složité struktuře a mutacím proteinu KRAS, aby mohli snadněji, rychleji a přesněji identifikovat potenciální nové terapeutické kandidáty pro širokou škálu rozšířených druhů rakoviny. Vědci si nyní budou moci vybrat mezi testy HTRF® nebo AlphaLISA společnosti PerkinElmer a použít tak nejlepší metody pro své laboratoře.

Soupravy AlphaLISA a HTRF společnosti jsou první homogenní testy připravené k použití pro analýzu inhibice KRAS/SOS1 na trhu. Před těmito nabídkami musely laboratoře, které chtěly měřit tuto inhibici ve formátu bez promývání, vyvíjet vlastní testy, získávat vlastní proteiny a optimalizovat podmínky testu, což může být náročné na čas a zdroje. Soupravy AlphaLISA a HTRF společnosti PerkinElmer zefektivňují pracovní postupy tím, že nabízejí plně validované soupravy pro identifikaci nových inhibitorů KRAS ve formátu "no-wash" bez nutnosti optimalizace, přičemž každá souprava je dodávána s rekombinantními proteiny, detekčními činidly a testovacími pufry.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 24.9.2021

onkologická léčiva KRAS a soupravy LISA   ID:184

 


Reklama

 
Grafen vyráží na britské dálnice v prvním projektu svého druhu na světě

Ve Velké Británii zahájili pilotní test použití grafenu k vylepšení vlastností asfaltu na povrchu silnic. Odborníci doufají, že populární grafen podstatně vylepší tradiční asfalt, především jeho odolnost a trvanlivost. Pokud povrch dálnice s grafenem uspěje, mohlo by to znamenat významnou úsporu pro údržbu komunikací.

Datum: 23.9.2021

grafen ve stavebnictví   ID:193

  
5 tipů odborníků na strategii a rozšiřování biotechnologického startupu

Zkušený biotechnologický konzultant Dr. Khoa Nguyen se podělil o své nejlepší strategie pro robustní strategii biotechnologického startupu.

Když chcete přejít na biotechnologický startup, je důležité zvážit svou strategii, abyste uspěli. Biotechnologické společnosti musí řešit neuspokojenou lékařskou/technologickou potřebu na trhu. Bez pečlivého vyhodnocení tržního potenciálu hrozí riziko neúspěchu. Dr. Khoa Nguyen, nezávislý biotechnologický konzultant na platformě pro vědce na volné noze Kolabtree, zde nabízí několik rad ohledně strategie biotechnologického startupu.

Datum: 22.9.2021

biotechnologické startupy   ID:188

 


 

Starší články Starší

 

Archiv článků:   2019   2020   2021  

 

Doporučujeme články:
  Tajemství vysoce výkonných nových materiálů pro solární články odhaleno v ohromující jasnosti
  Vyrobeno první ovladatelné rozhraní plyn-kapalina v nanorozměrech
  Základy technologie energeticky disperzní rentgenové fluorescence (XRF)
  USTC konstruuje kovalentní organické rámcové membrány se sub-2-nanometrovými kanály
  5 tipů odborníků na strategii a rozšiřování biotechnologického startupu
  Zobrazit jen doporučené články.

Novinky:
 
 
Labox: Laminární box FBB pro IVF centra


 
PE Systems: Nový multikvadrupólový ICP-MS spektrometr NexION 5000


 
Čerpadla Kouřil: Na našich stránkách naleznete přehled technických údajů a cen čerpadel, dávkovačů i příslušenství.


 
Bestseller: FastPrep-24™ 5G. Nejpokročilejší systém homogenizace vzorků, který je použitelný pro genomiku, proteomiku a další analýzy.


 
Bestseller! - NanoDrop ONE C


 
VERDER


 
VERKON

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama