Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   17.5.2022 - 20.5.2022 AMPER 2021
  1.6.2022 - 2.6.2022 LABOREXPO
  18.6.2022 - 22.6.2022 HPLC 2023
  21.6.2022 - 24.6.2022 analytica 2022
  20.7.2022 - 23.7.2022 Mendel Genetics Conference 2022
Reklama

 
Extrakce pevná látka-kapalina za méně než 2 hodiny

Plně automatická a čtyřikrát rychlejší než běžná Soxhletova metoda.

Ať už se jedná o stanovení tuku, nebo o analýzu zbytků a životního prostředí - účinnost a bezpečnost jsou u rychlého extrakčního systému SOXTHERM na prvním místě. Plně automatické a programovatelné procesy zvyšují reprodukovatelnost analýzy a zároveň šetří cenný čas. Stačí vložit extrakční kádinku a nechat přístroj pracovat za vás. Systém SOXTHERM pak pracuje zcela automaticky a vy máte vždy vše pod dohledem díky monitorování teploty, stlačeného vzduchu, chladicí vody a hladiny rozpouštědla. Díky bezpečnostní teplotní zátce a nevýbušnému provedení je bez problémů možný i bezobslužný provoz.

Díky důmyslnému systému recyklace rozpouštědel je lze použít několikrát. Pokud se objem vzorku zvětší, můžete systém kdykoli snadno rozšířit. Pomocí počítače nebo řídicí jednotky MULTISTAT lze ovládat až 4 zařízení současně.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 11.4.2022

extrakce   ID:149

  
Řada Keyence LM přináší průlomovou přesnost měření a bezkonkurenčně snadné použití

Společnost Keyence dále rozšířila své portfolio přesných měřicích technologií o nový, vysoce přesný systém pro měření rozměrů obrazu.

Řada LM, která se může pochlubit přesností ±0,7 μm, kombinuje snadné použití spojené s řadou Keyence s průlomovou přesností požadovanou ve stále širším spektru aplikací.

Díky automatickému zaostřování a polohování dílů je zaručena konzistentní submikronová přesnost a opakovatelnost, což je ideální pro aplikace s velmi přísnými tolerancemi v odvětvích od lékařství a elektroniky až po vysoce přesnou kovovýrobu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 8.4.2022

měření obrazu   ID:159

  
Přemýšlíte o možnostech podnikání v Rakousku?

Chtěli byste se dozvědět více o zdejším trhu, výhodách, příležitostech či finanční podpoře pro zahraniční firmy? Chtěli byste si osobně popovídat se zástupci rakouské státní agentury na podporu podnikání?
Využijte možnosti zúčastnit se informační schůzky, na níž Vám rakouští experti prozradí, proč je založení podniku v Rakousku tou správnou volbou!
Kromě příležitosti načerpat mnoho zajímavých a užitečných informací Vám budou rakouští experti k dispozici také pro individuální rozhovory.
Přijďte se dozvědět více na akci Business Location AUSTRIA | Zaměřeno na spolkovou zemi Dolní Rakousko
Datum: 28. dubna 2022, 14:30 – 17:00 hodin
Místo: CLUBCO, Vlněna 5, 602 00 Brno
Účast na akci je zdarma.

Datum: 7.4.2022

věda a výzkum, podnikání v Rakousku   ID:167

  
Nová kompaktní vícerežimová čtečka mikrodestiček, snadné čtení mikrodestiček

ORTENBERG, NĚMECKO - Společnost BMG LABTECH představila novou čtečku mikrodestiček VANTAstar™, která dále rozšiřuje řadu vysoce kvalitních přístrojů vyrobených v Německu. Nejnovější přírůstek do portfolia BMG LABTECH, VANTAstar, byl navržen pro snadné použití a flexibilitu pro širokou škálu aplikací v základním výzkumu a vědách o živé přírodě.

Přístroj VANTAstar byl oficiálně představen veřejnosti na konferenci a výstavě SLAS 2022 v Bostonu v USA.

VANTAstar je kompaktní vícerežimová mikrodestičková čtečka a je vybavena třemi funkcemi, které umožňují snadné nastavení detekce a zlepšují kvalitu dat: Technologie EDR (Enhanced Dynamic Range), rychlé automatické zaostření celé desky a automatická redukce luminiscenčních křížových vjemů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 6.4.2022

čtečka mikrodestiček   ID:138

 


Reklama

 
Společnost Autoscribe předvede flexibilitu systému Matrix Gemini LIMS na konferenci Lab Innovations South

Společnost Autoscribe Informatics předvede flexibilitu systému Matrix Gemini LIMS na jednodenní konferenci Lab Innovations South, která je určena pro laboratorní pracovníky v jihovýchodní části Spojeného království.

Účastníci si budou moci prohlédnout několik systémů včetně LIMS pro farmaceutickou výrobu, správu biobank, studie stability léčiv a obecné toky kontroly kvality. Jedinečné je, že všechny tyto systémy používají stejný software. Žádný kód se nepřidává ani nemění. Konfigurace těchto systémů se provádí pomocí vestavěných grafických konfiguračních nástrojů a konfigurace se uchovává v samostatné databázi s kontrolou verzí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 5.4.2022

LIMS   ID:129

  
Sady detektorů indexu lomu pro HPLC

Detektory indexu lomu jsou široce používány pro analýzu molekul se slabou nebo žádnou absorpcí UV záření.

Sadu DRI (Differential Refractive Index) pro HPLC od společnosti TESTA Analytical lze přizpůsobit téměř jakémukoli systému HPLC a vytvořit tak vysoce výkonný přístroj, který separuje a citlivě detekuje "RI aktivní" materiály včetně alkoholů, cukrů, sacharidů, mastných kyselin a polymerů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 4.4.2022

chromatografie, detektory indexu lomu   ID:180

  
Kompaktní laboratorní myčky s inteligentním mycím systémem

Kompaktní laboratorní myčky řady PG 85 firmy Miele & Cie. KG nabízejí prvotřídní výkon a spotřebovávají méně vody, energie a procesních chemikálií. To je výsledkem inteligentního a inovativního systému cirkulace vody, který v každé jednotlivé fázi programu přizpůsobuje tlak postřiku specifickým požadavkům. Tím šetří čas i energii.

Při sušení laboratorního skla tyto stroje spojují účinnost s uživatelským komfortem. U modelů se systémem EcoDry se dvířka na konci každého programu automaticky otevřou. Tím je zajištěno rychlé vysušení a ochlazení náplně.

U modelů s funkcí DryPlus je vlhkost zbývající ve skříni absorbována ohřátým sušícím vzduchem a vypuštěna do atmosféry prostřednictvím obzvláště účinného kondenzátoru páry.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 29.3.2022

laboratorní myčky   ID:134

  
Harmonogram veřejných soutěží a výzev TAČR pro rok 2022

Technologická agentura ČR informuje uchazeče o připravovaných veřejných soutěžích a výzvách v ERA-NET Cofundech a Evropských partnerstvích v roce 2022.

Datum: 28.3.2022

věda a výzkum   ID:191

 


Reklama

 
Nový jednokanálový pipetovací modul pro ASSIST PLUS

Společnost INTEGRA Biosciences vytvořila jednokanálový pipetovací modul D-ONE pro přenosy z jednotlivých zkumavek nebo jamek bez použití rukou pomocí pipetovacího robota ASSIST PLUS. Tento systém účinně automatizuje zdlouhavé úkony, jako jsou sériová ředění, normalizace vzorků, výběr zásahů nebo pipetování složitých uspořádání destiček, čímž zvyšuje produktivitu a reprodukovatelnost v laboratoři a zároveň snižuje čas potřebný pro ruční práci, chyby při zpracování a fyzickou zátěž.

D-ONE je k dispozici ve dvou objemových řadách - od 0,5 do 300 μl a od 5 do 1250 μl - pro zajištění optimálního výkonu pipetování v širokém rozsahu objemů. Každý modul D-ONE má dva samostatné pipetovací kanály, které používají 12,5 a 300 μl, resp. 125 a 1250 μl GripTipů pro velké a malé objemy. Pipetovací modul D-ONE snímá hladinu kapaliny bezprostředně před nasátím a je kompatibilní se všemi pipetami INTEGRA GripTip používanými pro stolní pipetovací zařízení. Díky tomu není třeba používat speciální špičky a ušetří se čas při nastavování programu. V kombinaci se speciálně navrženým zásobníkem špiček D-ONE, který pojme dva stojany na špičky, to umožňuje přístroji ASSIST PLUS automaticky přepínat mezi různými špičkami GripTip bez zdlouhavého manuálního zásahu, což nabízí delší dobu chůze.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 25.3.2022

pipetování, automatizace   ID:190

  
Whitepaper: Proč uživatelé Flame AAS přecházejí na ICP-OES

Tento článek přináší podrobné srovnání těchto dvou dlouhodobě zavedených technologií používaných v široké škále aplikací prvkové analýzy. ICP-OES je tradičně spojena s výrazně vyšší cenou než AAS, a proto se mnoho uživatelů cítilo omezeno uvažovat pouze o přístrojích AAS. V poslední době se však ceny změnily, protože efektivita výroby a další změny nyní nabízejí možnost získat přístroj ICP-OES za cenu, která není o mnoho vyšší než cena přístroje AAS. Mnoho uživatelů, kteří byli dříve odkázáni pouze na vyhodnocování technologie AAS, tak nyní při příštím nákupu přístroje zvažuje ICP-OES. Tento článek vysvětluje důvody, proč tomu tak je.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 24.3.2022

spektroskopie, AAS, ICP-OES   ID:162

  
Společnost AMSBIO uvádí na trh nové soupravy pro detekci patogenů

Společnost AMSBIO oznamuje, že do své rostoucí řady souprav pro extrakci nukleových kyselin na bázi magnetických kuliček pro detekci patogenů přidává několik nových produktů.

Souprava MagSi-NA Pathogens MSP (Multiple Sample Pooling) stanovuje nové měřítko pro automatizovanou izolaci nukleových kyselin (RNA a DNA) z respiračních vzorků.

Sdružování vzorků je užitečné v době vysokého počtu testů a nízké prevalence infekcí, kdy tradiční metody screeningu vzorků nejsou nákladově efektivní. To bude zvláště účinné ve školách a zdravotnických zařízeních, kde je třeba pravidelně a komplexně testovat velké množství asymptomatických jedinců, aby se zajistilo rychlé odhalení a kontrola ohnisek nákazy. Při "sdruženém testování" se před extrakcí virové RNA a testováním PCR odebírají a sdružují vzorky od mnoha pacientů. Pokud jsou sdružené vzorky negativní, odpadá nutnost testovat pacienty jednotlivě. Přenosu od pacientů z pozitivních sdružených vzorků lze pak zabránit izolací a opětovným testováním. To umožní laboratořím zpracovat více vzorků a současně snížit náklady na činidla a ušetřit čas.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 23.3.2022

detekce patogenů na více vzorcích   ID:200

  
Dálkové ovládání funkčních materiálů

Když na některé složité materiály dopadají středně infračervené laserové pulzy, mohou se jejich základní vlastnosti měnit překvapivým způsobem. Mohou se stát magnetickými, feroelektrickými nebo začít přenášet elektrický proud bez jakéhokoli odporu. Klíčovou složkou těchto jevů je účinná excitace kolektivních pohybů atomů pevných látek, známých jako fonony. Obvykle periodicky uspořádané atomy krystalové mřížky vibrují pouze kolem svých rovnovážných poloh. V případě velmi intenzivních budicích polí tak však budou činit s kolosálními amplitudami - s důsledkem posunutí některých atomů z jejich rovnovážných poloh a díky tomu změny elektronické nebo magnetické funkce. Tento jev se začal označovat jako nelineární fonika.

Datum: 22.3.2022

nelineární fotonika, funkční materiály   ID:154

 


Reklama

 
Certifikované analyzátory NOx pro efektivní analýzu plynů

Měření oxidů dusíku v rozsahu od ppt do % pomocí chemiluminiscenčních detektorů (CLD) od firmy ECO PHYSICS GmbH.

Komfortní měření. Přestože měřicí přístroj musí během provozu plnit své úkoly, dnešní požadavky na komfort a flexibilitu obsluhy jsou velmi vysoké. Přístroje řady nCLD splňují oba aspekty na výbornou. Aktuální hodnoty nebo celou měřicí křivku lze zobrazit graficky; samozřejmostí je integrovaný záznam dat s možností exportu.

Analyzátory oxidů dusíku lze použít pro širokou škálu aplikací. Lze měřit množství látek NO v rozsahu od subppt až po %. Možné oblasti použití jsou proto velmi rozmanité.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 21.3.2022

analyzátory NOx, analýza plynů   ID:199

  
LIMS pohyby dat: Napříč systémy, technologiemi a časem

Software Limsophy LIMS integruje systémy, obchází překážky a odstraňuje technologické mezery

Dnešní laboratoř je přeplněna daty. K udržení efektivity provozu jsou zapotřebí výkonné systémy pro správu laboratorních informací (LIMS). Systém LIMS musí být schopen přesouvat data napříč systémy, technologiemi a časem, aby hodnota investice zůstala zachována.

Datum: 18.3.2022

LIMS, spáva dat   ID:192

  
Která optická technologie ICP-OES nabízí nejvyšší výkon: Echelle nebo ORCA?

Srdcem každého přístroje ICP-OES je optický systém. Proto je důležité, aby vědci, vedoucí laboratoří a další uživatelé pochopili některá důležitá fakta o velmi důležité součásti těchto přístrojů. Tyto znalosti pomohou uživatelům vybrat ten nejlepší spektrometr pro jejich laboratoř.
Tento whitepaper vysvětluje základní rozdíly mezi dvěma předními optickými konstrukcemi a pojednává o tom, jak se jednotlivé technologie vypořádávají s technickými problémy, jako jsou světelné ztráty, rozptýlené světlo, překrývání spektrálních řádů a další.
Whitepaper také vysvětluje, jak může každá z nich potenciálně ovlivnit výsledek různých analýz. Součástí jsou příklady aplikací a analytické výsledky.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 17.3.2022

ICP-OES, spektrometrie   ID:172

  
Ruční otevírač LabElite® zvyšuje efektivitu a rychlost pracovních postupů otevírání/uzavírání zkumavek

Přenosný poloautomatický přístroj je kompatibilní s širokou škálou laboratorního nádobí s vnitřním i vnějším závitem.
Nový ruční přístroj LabElite® Handheld DeCapper od společnosti Hamilton Storage umožňuje rychlé a opakovatelné otevírání a uzavírání zkumavek ve formátu 48 a 96 racků. Toto poloautomatické zařízení překlenuje mezeru mezi manuálními a plně automatizovanými úlohami otevírání/uzavírání vzorků pro ty, kteří vidí větší efektivitu s menší fyzickou zátěží, ale ještě nejsou připraveni přejít na plně automatizovaný pracovní postup.
Cenově výhodný ruční dekaper LabElite je k dispozici v 6 a 8kanálovém formátu a využívá stejnou technologii výměnných adaptérů, jaká se používá v automatizovaných stolních dekaperech Hamilton Storage. To umožňuje kompatibilitu s laboratorním nádobím s vnitřním i vnějším závitem od různých výrobců, přičemž pět diskrétních, přednastavených úrovní krouticího momentu pomáhá předcházet ztrátám vzorků a poškození v důsledku chybného závitu nebo poškozených uzávěrů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 16.3.2022

decapper, práce se zkumavkami   ID:148

 


Reklama

 
Tip Biosystems představuje Photopette® Aqua

Společnost Tip Biosystems s potěšením představuje dosud nejuniverzálnějšího člena rodiny spektrofotometrů Photopette® - Photopette® Aqua.
Ruční a přenosný přístroj "Aqua" je výsledkem spolupráce se společností Merck na vytvoření zařízení, které dokáže měřit řadu vodních parametrů, mimo jiné dusičnany, dusitany, amonium, fosforečnany a chlor.
Stejně jako všechny modely Photopette i Aqua automaticky připojuje k výsledkům měření geoznačku a časové razítko a volitelně také fotografii nebo poznámku, což výrazně zjednodušuje sběr dat/dokumentaci vzorků v laboratoři i v terénu. To se osvědčilo v oblastech, jako je zemědělství, akvakultura, monitorování životního prostředí, analýza odpadních vod a další ekologické/geologické aplikace. Výsledky jsou okamžitě k dispozici v digitální podobě a lze je exportovat jako soubor CSV prostřednictvím e-mailu nebo cloudu.
Přístroj Photopette® Aqua byl navržen pro využití testovacích souprav s činidly Spectroquant® od společnosti Merck pro různé parametry, a to s maximální uživatelskou přívětivostí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 15.3.2022

analýza vody, spektrometrie   ID:179

  
Vědecké sankce vůči Rusku

S pokračující ruskou invazí na Ukrajině sílí v Evropě hlasy, které volají po přerušení vědecké spolupráce s Ruskem, ruskými výzkumnými institucemi a vysokými školami. Evropské země však v této oblasti nejsou tak jednotné, jako je tomu v případě jiných ekonomických a diplomatických sankcí.

Datum: 14.3.2022

věda a výzkum, Rusko   ID:172

  
Regulace teploty bez chladiva

Společnost Huber Kältemaschinenbau představuje ultrakompaktní laboratorní chladicí zařízení bez chladiva.
- Moderní Peltierova technologie, tj. bez chladiva, a tedy naprosto šetrná k životnímu prostředí.
- Všestranné použití v laboratorní a analytické technice při pracovních teplotách od 4 do 70 °C.
- Extrémně tichý provoz, minimální nároky na prostor, připojení přes USB a jednoduchá obsluha.
Ultrakompaktní, snadno ovladatelný a všestranný - nový chladicí přístroj Piccolo zcela přesvědčí nejmodernější termoelektrickou Peltierovou technologií. Tato technologie umožňuje přesné a rychlé ohřívání nebo chlazení zcela bez chladiva, což je jednoznačným přínosem pro životní prostředí. Tento model je navíc bezúdržbový.

S pracovními teplotami od 4 do 70 °C a chladicím výkonem až 280 W při 20 °C je nový model Piccolo mimořádně všestranný, například při analýze, kontrole kvality, ve výzkumných laboratořích a při zkouškách materiálů.

Díky moderní technologii ventilátorů je chladicí zařízení Piccolo při provozu mimořádně tiché a nevyžaduje téměř žádný prostor. Zařízení zaujme malými rozměry, ale také nízkou hmotností a intuitivním ovládáním prostřednictvím nového ovladače OLÉ. Piccolo je vybaveno displejem OLED, rozhraním USB a RS232 a zvládne i náročné úlohy. Jako volitelnou výbavu z výroby lze nainstalovat připojení čidla Pt100. To umožňuje zobrazovat (nikoliv řídit) např. externí procesní teplotu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 8.3.2022

chladicí přístroj   ID:195

  
Nový detektor VERITY® 1601 ELS společnosti Gilson rozšiřuje detekční možnosti pro objevování nových sloučenin

Společnost Gilson, lídr v oblasti purifikačních systémů, oznamuje uvedení detektoru VERITY® 1601 ELS (ELSD) na trh. Detektor VERITY 1601 ELSD je určen pro purifikace pomocí semipreparativní a preparativní kapalinové chromatografie (LC) a poskytuje výkonnou a nákladově efektivní metodu detekce pro objevování nových sloučenin.

VERITY 1601 ELSD je detektor s odpařovacím rozptylem světla, který dokáže detekovat jakýkoli analyt s chromoforem nebo bez něj, který je méně těkavý než eluent. Funkce nízkoteplotního odpařování umožňuje detekci polotěkavých nebo tepelně labilních sloučenin s vysokou citlivostí.

Přístroj VERITY 1601 ELSD lze snadno integrovat do purifikačních systémů Gilson PLC. Je ideálním doplňkovým detektorem k purifikačním systémům na bázi UV záření, který rozšiřuje možnosti purifikace a zajišťuje detekci sloučenin, které jsou předmětem zájmu. S využitím podmíněného logického sběru frakcí v TRILUTION® LC a softwaru GLIDER může VERITY 1601 ELSD detekovat a oddělit nečistoty, které nejsou viditelné jinými detekčními metodami, což vede k získání čistých frakcí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 7.3.2022

chromatografie   ID:162

 


Reklama

 
Lipidy na rozhraní světů

Pěkný článek na téma funkce a stavby buněčné membrány. Určeno všem mikrobiologům a jiným zájemcům.
Buněčná membrána buňku odděluje od okolí a chrání ji před vnějšími vlivy. Je-li porušena, buňka umírá. Můžeme ji tedy přirovnat ke skafandru astronautů. Ale příroda došla ve vývoji mnohem dál než lidstvo a s vlastnostmi buněčné membrány se naše skafandry nemohou ani zdaleka rovnat. Buňka totiž nemá k dispozici vesmírnou stanici, v níž by si skafandr mohla svléknout. S buněčnou membránou se rodí, vyvíjí, množí i zaniká.

Datum: 4.3.2022

buněčná membrána, lipidy   ID:189

  
Nejmenší baterie světa je menší než zrnko soli

Miniaturní mikroelektronika je k ničemu, pokud nemá zdroj energie. Zmenšování baterií ale není tak snadné. Němečtí odborníci z TU Chemnitz vytvořili nejmenší baterii světa s „roládovým“ designem, která by mohla pohánět nepatrné elektronické čipy pro biomedicínu nebo třeba mikrorobotiku.

Datum: 3.3.2022

miniaturní baterie   ID:206

  
Nové počítadlo kolonií s odnímatelným tabletem ideální pro každodenní laboratorní použití

Už žádné zdlouhavé ruční počítání: Jedinečný asistenční režim automaticky identifikuje kolonie stejného typu a umožňuje spočítat kolonie pouhými několika kliknutími.

Pravidelné počítání kolonií je součástí každodenních úkolů mnoha laboratoří, aby se vyloučila kontaminace výrobků bakteriemi, viry, kvasinkami nebo plísněmi během výroby. Za tímto účelem se vyhodnocují Petriho misky obsahující příslušné vzorky, aby se zjistil počet vytvořených kolonií. Zatímco klasická manuální metoda počítání znamená, že je třeba označit každou jednotlivou kolonii zvlášť, automatické přístroje mohou velmi rychle analyzovat mnoho Petriho misek stejného typu. To však vyžaduje časově náročné programování a přípravu, které nemusí být proveditelné, pokud se jedná o malý počet vzorků čítající pouze několik Petriho misek denně. Od června 2021 je po ruce pomoc v podobě automatu ColonyStar od společnosti Funke-Gerber. Zařízení, které je vybaveno kamerou a bezdrátovým odnímatelným tabletem, umožňuje rychlou a jednoduchou analýzu Petriho misek. Zvláště užitečný je jedinečný asistenční režim: Po klepnutí na kolonii prostřednictvím dotykového displeje se automaticky zaznamenají, označí a spočítají další kolonie stejného typu. Výběr lze kdykoli korigovat. Tímto způsobem si pracovník laboratoře zachovává plnou kontrolu a zároveň dosahuje obrovské úspory času.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 2.3.2022

počitadlo kolonií, mikrobiologie   ID:209

  
Optimalizované soupravy pro značení protilátek pro superrozlišovací mikroskopii STORM

Nové soupravy pro značení protilátek Mix-n-Stain™ nabízejí optimální nízký stupeň značení s výběrem vynikajících barviv CF® společnosti Biotium pro STORM.

Společnost Biotium, dodavatel špičkových reagencií pro vědy o živé přírodě, rozšiřuje svou řadu špičkových souprav pro značení Mix-n-Stain™ o nové soupravy určené speciálně pro výrobu konjugátů protilátek ideálních pro superrozlišovací stochastickou optickou rekonstrukční mikroskopii (STORM).

Soupravy pro značení protilátek Mix-n-Stain™ STORM CF® Dye jsou k dispozici s jedinečnými barvivy STORM CF® společnosti Biotium, která se vyznačují výjimečným jasem a fotochemickými vlastnostmi ideálními pro zobrazování STORM. Kromě toho jsou soupravy optimalizovány tak, aby poskytovaly nízký stupeň značení, který je optimální pro techniky lokalizace jednotlivých molekul v mikroskopu, jako je STORM.

Kvalita obrazu STORM je vysoce závislá na vlastnostech fluoroforu i konjugátu s protilátkou. Konkrétně jsou pro STORM ideální protilátky konjugované s jasnými fluorofory s robustními fotoswitchingovými vlastnostmi při nízkém stupni značení. Chybí však vhodná metoda výroby konjugátů protilátek s nízkým stupněm značení pro STORM. Navíc zatímco je k dispozici několik červeně excitovaných barviv vhodných pro STORM (např. AF647, CF®647, CF®660C a CF®680), možnosti zeleně excitovaných fluorescenčních sond pro vícebarevný STORM jsou omezené. Společnost Biotium vydáním souprav Mix-n-Stain™ STORM CF® Dye Antibody Labeling Kits vyšla vstříc této výzvě a nabízí zjednodušené řešení pro výrobu konjugátů protilátek optimálních pro zobrazování STORM v různých barvách.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 1.3.2022

mikroskopie, STORM, značení protilátek   ID:163

 


Reklama

 
Užitečná aplikace pro kvantový procesor: Zlepšení spektroskopických měření

Vědci z Varšavské univerzity sestrojili první kvantový procesor v Polsku a využívají ho ve spektroskopii. Ukázali, jak může kvantové zpracování informace efektivně poskytnout informace o hmotě skryté ve světle.

Datum: 28.2.2022

kvantový procesor, spektroskopie   ID:189

  
Kjeldahl: Plně automatizovaná destilace, titrace a vyhodnocení

Jak stanovení dusíku podle Kjeldahla, tak destilace těkavých látek s vodní parou jsou standardní metody ve vysoce výkonných laboratořích. Pomocí přístrojů VAPODEST 500 a 500 C zvýšíte produktivitu, analytickou přesnost a bezpečnost práce ve své laboratoři. Využijte jeho robustní konstrukční princip, navržený pro nepřetržitý provoz a použití ve vysoce výkonných laboratořích. Jeho síťově kompatibilní správu dat a procesů můžete snadno integrovat do každodenní rutiny.

Využijte 130 let zkušeností s konstrukcí zařízení pro Kjeldahlovu analýzu. U společnosti C. Gerhardt najdete řešení pro Kjeldahlovu analýzu, které potřebujete, ať už se jedná o klasický přístroj pro nejmenší množství, nebo plně automatizovaný systém, jako je VAPODEST 500 C.

Kombinací přístrojů VAPODEST 500 nebo 500 C a KJELDATHERM KT-L20 získáte nejvýkonnější kompletní řešení na trhu pro Kjeldahlovu digesci a analýzu. Nechte přijít další dodávku vzorků.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 25.2.2022

Kjeldahlova analýza   ID:195

  
Jedno zařízení pro měření více analytů v jednom vzorku

Nový kompaktní přístroj FireSting-PRO je optický multianalytický měřič s počítačem (USB), který lze kombinovat se všemi optickými senzory O2, pH a teploty od společnosti PyroScience.
Každý optický kanál je volně konfigurovatelný pro několik analytů a typů senzorů. Ty sahají od mikrosenzorů (hrot 50 µm) až po robustní sondy (hrot 3 mm) a zahrnují různorodá inteligentní bezkontaktní senzorová řešení (pro měření v uzavřených systémech a mikrofluidice), jakož i senzory pro různé rozsahy O2 a pH.
Nový senzor FireSting-PRO je vybaven inteligentními režimy měření pro prodloužení životnosti senzoru a automatickou teplotní kompenzací měření optického senzoru ve vzorcích s různou teplotou.
Několik zařízení FireSting-PRO lze jednoduše ovládat pomocí jediného počítače v jediném okně Pyro Workbench, což nabízí škálovatelné systémy optických multiparametrových senzorů např. s 8, 16, 32 nebo 64 kanály.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 24.2.2022

multianalytický měřič   ID:177

  
Superelastická slitina je prvním známým kovem, co je při zahřívání pružnější

Kovy se při zahřívání obvykle roztahují a zároveň měknou, čímž ztrácejí pružnost. Výjimkou jsou elinvary, které při zahřívání víceméně zůstávají pružné. Nový elinvar s vysokou entropií zachází ještě dál a jeho pružnost se po zahřátí nad cca 727 °C dokonce začíná mírně zvyšovat. Něco takového jsme u kovu zatím ještě nepozorovali.

Datum: 23.2.2022

superelasticita slitiny   ID:209

 


Reklama

 
Vyhlášení soutěží Grantové agentury pro rok 2023

Grantová agentura České republiky (GA ČR) vyhlašuje výzvy k podávání návrhů projektů do soutěží standardní projekty, EXPRO, JUNIOR STAR, POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP a mezinárodní a Lead Agency projekty. Soutěžní lhůta trvá do 7. dubna. Vyhlášení výsledků proběhne v listopadu a prosinci letošního roku. Financované projekty, které uspějí v několikastupňovém hodnoticím procesu, budou řešeny od roku 2023.

Datum: 22.2.2022

věda a výzkum   ID:184

  
Společnost Agilent představuje inovativní analyzátor Seahorse XF Pro

Optimalizováno pro farmacii/biofarmacii k hlubšímu pochopení buněčných funkcí.

Společnost Agilent Technologies Inc. oznámila uvedení analyzátoru Agilent Seahorse XF Pro, který obsahuje nová řešení pracovních postupů orientovaná na farmacii a zahrnující pokročilé nástroje pro návrh a analýzu experimentů. Díky vyššímu výkonu, robustnějším a efektivnějším pracovním postupům a optimalizovanému uživatelskému prostředí umožňuje analyzátor XF Pro operátorům na jakékoli úrovni dovedností přístup k nejpokročilejší technologii analýzy buněčného metabolismu pro pochopení osudu, kondice a funkce buněk.

Předklinické pracovní postupy při objevování léčebných postupů kladou vysoké nároky na buněčnou analýzu, přičemž výzkumníci v oblasti imunologie a chorob stále častěji používají vzácné, ex vivo a geneticky upravené buňky k vytvoření lepších modelů chorob. S ohledem na rostoucí zájem o sledování živých buněk v reálném čase obsahuje nový analyzátor XF Pro sadu hardwarových a softwarových vylepšení, která zlepšují výkon měření a interpretaci dat. Tato vylepšení usnadní identifikaci nových cílů léčiv, ověřování účinku cíle na buněčnou funkci, optimalizaci modelů onemocnění a určování bezpečnosti léčiv a protinádorového potenciálu T buněčných terapií.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 21.2.2022

biofarmacie, analyzátor buněčného metabolismu   ID:198

  
Debata nad budoucností velkých výzkumných infrastruktur v Česku

V úterý dne 15. února 2022 hostila Masarykova univerzita (MUNI) ve spolupráci se Středoevropským technologickým institutem (CEITEC) již 5. ročník Národního dne velkých výzkumných infrastruktur ČR. Tato každoroční konference a její organizátor, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), nabízí výzkumným stakeholderům v ČR unikátní příležitost diskutovat o těch nejaktuálnějších otázkách agendy velkých výzkumných infrastruktur.

Datum: 18.2.2022

věda a výzkum   ID:204

  
Jak vybrat ideální kolonu pro vaši separaci

Chcete vědět, jak vybrat správný sloupec pro oddělení? Pak si přečtěte novou technickou poznámku společnosti YMC zaměřenou na to, jak vybrat dokonalou LC kolonu!

V této technické poznámce jsou uvedeny rozdíly v selektivitě a výsledném separačním chování různých fází. U každé fáze jsou vysvětleny primární a sekundární interakce mezi analytem a stacionární fází. Dva příklady použití ukazují, jak tyto interakce ovlivňují vaši analýzu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 17.2.2022

chromatografie, kolony   ID:174

 


Reklama

 
Detektor MALS pro GPC/SEC charakterizaci polymerů a proteinů

Systém BI-MwA Multi-Angle Light Scattering (MALS) od společnosti Testa Analytical Solutions e.K. je vysoce výkonný detektor pro studium polymerů a proteinů v roztoku, jakož i pro zkoumání agregace, oligomerizace a tvorby komplexů.

Pokud chcete rychle a přesně stanovit absolutní molekulovou hmotnost proteinů a polymerů, pak už nehledejte nic jiného. Detektor BI-MwA MALS má nejvyšší poměr výkon/cena ze všech detektorů rozptylu světla používaných pro stanovení molekulových hmotností. Použití tohoto systému vám umožní eliminovat kalibraci kolon SEC/GPC a zlepšit kvalitu dat.

BI-MwA se jednoduše používá, ale obsahuje sofistikované funkce. Jednoduše vstříkněte vzorek do průtokové cely s malým objemem a 7 úhly. Vzorek je osvětlován teplotně stabilizovaným diodovým laserem s přesným řízením výkonu. Ultrastabilní, vysoce citlivý CCD detektor s nízkým šumem automaticky sbírá rozptýlené světlo. Software pak extrapoluje data do nulového úhlu, což umožňuje přesné stanovení absolutní molekulové hmotnosti.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 16.2.2022

MALS, chromatografie   ID:210

  
Svědectví milionů knih: Racionalita je na ústupu již několik desetiletí

Svět se noří do bažiny emocí. Není to ale jen pár nepovedených let, nýbrž dlouhodobý trend. Zhruba od roku 1850 do roku 1980 se v knihách objevovalo stále více slov spojených s rozumem a uvažováním. Pak se to z nejasných příčin zlomilo a od roku 1980 čelíme prudkému nástupu individuality, intuice a emocí. S touhle osudovou houpačkou nemá moc smysl bojovat, spíš je nutné se adaptovat a držet maják rozumu i v přízračné realitě emocí.

Datum: 15.2.2022

racionalita komunikace   ID:213

  
Neuvěřitelná magnetoguma absorbuje a uvolní ohromné množství energie

Nový programovatelný metamateriál představuje gumu prošpikovanou maličkými magnety. Tyto magnety ovládají fázové přechody metamateriálu, což mu umožňuje pohltit nebo naopak vychrlit extrémní spoustu energie. Magnetogumu uvítají ve spoustě odvětví, od tvůrců robotů až po výrobce ochranných prostředků.

Datum: 14.2.2022

metamateriál s magnety   ID:170

  
2D materiály jsou maziva budoucnosti

Týmu z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT se podařilo snížit součinitel tření na jednu miliontinu. Dosáhli tak světového prvenství v této oblasti. Odborníci mají možnost se s výsledkem studie seznámit prostřednictvím článku v prestižním vědeckém časopisu Nature Materials.

Datum: 11.2.2022

2D materiály jako pevná maziva, nízké tření   ID:205

 


Reklama

 
Crystalline: Optimalizujte svůj proces krystalizace

Crystalline přístroj s analytickými funkcemi přes lahvičku, jako je zákal, vizualizace částic nebo Raman, se snadno nastavuje a obsluhuje.
Ergonomický design a bezproblémové ovládání odstraňuje všechny překážky při používání technologie, která byla dříve přístupná pouze odborníkům.
Intuitivní ovládací a analytický software poskytuje každému uživateli přístup k cenným informacím s malým množstvím materiálu.
Žádné vkládání sond do reakční nádoby a žádná křížová kontaminace.
Díky čtyřem nebo osmi vysoce kvalitním digitálním vizualizačním sondám nebylo nikdy jednodušší sledovat, co se děje v nádobce.
- Vizualizace celého procesu krystalizace nebo formulace.
- Informace o velikosti a tvaru částic v reálném čase v nejmenším měřítku
Pomocí přístroje Crystalline RR lze snadno sledovat krystalizační procesy a studovat přeměny polymorfů, hydrataci nebo tvorbu solvátů v suspenzi.
Během procesu lze bez námahy studovat chemické interakce, tvorbu kokrystalů a solí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 10.2.2022

krystalizátor   ID:191

  
Osvědčené postupy pro předávání znalostí

Fluktuace zaměstnanců je nákladná, a to nejen z hlediska přímých nákladů spojených s přijímáním a zapracováváním nových zaměstnanců, ale také z důvodu ztráty neocenitelných institucionálních znalostí, které si odcházející zaměstnanci odnesou s sebou. V rámci plánování nástupnictví mohou laboratorní organizace začlenit strategie přenosu znalostí, aby tyto informace zachytily a zpřístupnily. Vedoucí pracovníci laboratoří tak mohou učinit podporou uchovávání znalostí po celou dobu působení zaměstnance, používáním osvědčených postupů správy dat a účinným postupem při odchodu, který zahrnuje přenos znalostí.

Datum: 9.2.2022

předávání znalostí, knowledge management   ID:270

  
Výdaje na výzkum a vývoj meziročně vzrostly jen o dvě procenta

Český statistický údaj opět vydal rozsáhlou publikaci Ukazatele výzkumu a vývoje, tentokrát shrnující data za rok 2020. Zjistěte mimo jiné, jak se v České republice investovalo do výzkumu a vývoje a také jak si stojíme v mezinárodním srovnání.

Datum: 8.2.2022

věda a výzkum   ID:172

  
JEOL představuje nový skenovací elektronový mikroskop s automatizací

Nový skenovací elektronový mikroskop (SEM) od společnosti JEOL je odpovědí na potřebu rychlejšího a snadnějšího pořizování snímků SEM i analýzy dat EDS, která je vhodná zejména pro opakované operace a kontrolu kvality.

Společnost JEOL, světový lídr ve vývoji špičkových elektronových mikroskopů pro charakterizaci a analýzu materiálů, představuje svůj nejnovější SEM JSM-IT510. Tento nový skenovací elektronový mikroskop je vybaven automatizací zvyšující produktivitu, včetně automatického zobrazování "Simple SEM", automatické montáže (obraz i mapa EDS) a živé analýzy EDS (spektrum a mapa).

Model IT510 je nástupcem oblíbeného SEM JEOL IT500 InTouchScope s velkou komorou pro vzorky a wolframovým nebo LaB6 vláknem. Model IT510 je vybaven inteligentní technologií JEOL, která umožňuje bezproblémovou navigaci od optického zobrazování k SEM, živou EDS a 3D analýzu a automatické funkce od zarovnání po zaostření pro rychlé, jasné a ostré snímky.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 7.2.2022

elektronová mikroskopie   ID:195

 


Reklama

 
Open Virome vytěžil z 20 petabytů sekvencí 130 tisíc nových RNA virů

Nesmírně výkonný systém na zpracování sekvencí Serratus prohledal 5,7 milionů přečtených sekvencí získaných na nejrůznějších místech planety. Trvalo mu to 11 dní a za tu dobu objevil téměř desetkrát tolik RNA virů, než jsme doposud znali. Nově objevené RNA viry představují velmi užitečnou zbraň proti virům samotným i proti pandemii.

Datum: 4.2.2022

nové virové sekvence   ID:191

  
Bezkontaktní měření barev velkých vzorků nepravidelného tvaru během několika sekund

Rychlé a přesné výsledky měření barev silně strukturovaných a nestejnorodých vzorků.

Nový spektrofotometr Aeros® společnosti HunterLab je určen k bezkontaktnímu spektrálnímu měření barvy velkých, nepravidelně tvarovaných vzorků potravin. Během několika sekund naprosto spolehlivě, bezpečně a reprodukovatelně reprodukuje lidské vnímání barev podle standardního valenčního systému CIE. Díky tomu je Aeros ideálním pomocníkem při zajišťování kvality. Díky své robustní konstrukci je spektrofotometr vhodný zejména pro rutinní výrobu a náročné prostředí potravinářského průmyslu.
Systém Aeros je navržen tak, aby byl mimořádně odolný: nečistoty, prach a kapaliny jsou chráněny před vniknutím, vysoce kvalitní optické komponenty jsou chráněny tak, aby byla zaručena dlouhodobá stabilita. Zkoumejte vzorky přímo a určete jejich barvu v různých nádobách se vzorky bez nutnosti kontaktu s nimi, ať už analyzujete prášky v chemickém a farmaceutickém průmyslu nebo suroviny či plasty, například granule.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 3.2.2022

kolorimetrie, spektrometrie   ID:218

  
Analýza portálu Dotace.eu: Marné čekání na nové dotace

České firmy, obce i řada dalších organizací včetně těch výzkumných měly loni začít čerpat finance z balíku více než 700 miliard korun evropských dotací – ale nedočkaly se. Zpoždění přitom může ohrozit čerpání fondů EU určených pro Česko, například na investice do digitalizace, inovací nebo zlepšení životního prostředí. Kde se stala chyba?

Datum: 2.2.2022

věda a výzkum, dotace   ID:192

  
Integrované průtokové chemické systémy

Provádějte reakce do 260 °C a 100 barů od 0,1 do 100 ml/min.
FlowSyn je plně integrovaný dvoukanálový stolní reaktor s kontinuálním průtokem, který kombinuje 2 kanály vysokotlakého čerpadla a 2 reaktorové moduly v jediné kompaktní jednotce.
Uživatelské rozhraní FlowSyn s vysokým rozlišením vás rychle provede procesem nastavení a spuštění průtokových chemických reakcí.
Systém FlowSyn lze snadno rozšířit na čtyřkanálový systém přidáním 2 samostatných čerpadel nebo modulu binárního čerpadla a dalších 2 reaktorových modulů pro ohřev nebo chemické transformace v prostředí s nižší teplotou.
Další možnosti lze rozšířit přidáním sběrače frakcí (FlowSyn Multi X), který umožní provádět až 10 automatizovaných experimentů pro optimalizaci reakcí, a dále přidáním softwaru Windows FlowControl až 100 nezávislých experimentů.
Jednotka může pracovat v manuálním nebo plně automatizovaném režimu, přičemž v druhém případě je zajištěno, že kritické parametry experimentu zůstanou v definovaných mezích, a lze ji snadno rekonfigurovat pro různé experimenty.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 1.2.2022

chemický reaktor   ID:189

 


Reklama

 
Byl zahájen 16. ročník programu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě

V České republice zůstává zastoupení žen ve vědě dlouhodobě nízké. Nepříznivě tuto skutečnost ovlivňuje také pandemie. Cílem talentového programu LOréal-UNESCO Pro ženy ve vědě je finančně podpořit mladé vědkyně a usnadnit jim tím kariérní cestu ve vědecko-výzkumném prostředí.

Datum: 31.1.2022

věda a výzkum, ženy   ID:183

  
Integrace odpařovačů mikrodestiček s roboty pro manipulaci s kapalinami

Odpařovače Ultravap® Mistral od společnosti Porvair Sciences se používají v laboratořích po celém světě k odstranění tradičního laboratorního "úzkého hrdla", kterým je odpařování rozpouštědel z 12- až 384-jamkových mikrodestiček a lahviček o výšce až 15 cm.

Nejnovější generace odpařovačů Ultravap® Mistral je navržena s novým plochým čelním profilem a plošinovým člunkem umožňujícím snadné propojení s roboty pro manipulaci s kapalinami pro zvýšení účinnosti automatizace. Reprodukovatelného průtoku vzorků je dosaženo díky patentovanému pokroku v technologii vstřikování plynu, která přímo a konzistentně dodává ohřátý plyn do každé jamky a zkumavky. Je to však právě plné ovládání každého parametru přes RS232, kterého je dosaženo prostřednictvím výkonného obslužného softwaru v kombinaci s otevřenou konstrukcí - to umožňuje snadnou integraci přístroje Ultravap® Mistral s roboty pro manipulaci s kapalinami a získání všech výhod automatizace vysoušení mikrodestiček.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 28.1.2022

odpařování rozpouštědel z vialek, robotizace, mikrodestičky   ID:157

  
Detektory nabitého aerosolu Thermo Scientific™: Zjistěte, co vám uniká - Skryté špičky odhaleny

Detektor nabitého aerosolu vám pomůže odhalit analyty, které jiné technologie nedokážou detekovat.

Problémem téměř každého jiného typu detektoru je zkreslení. Zkreslení může spočívat v tom, že jeden analyt reaguje více než jiný nebo že mobilní fáze ovlivňuje detekci odlišně. Nabitý aerosolový detektor měří náboj analytu, který je přímo úměrný množství přítomného analytu.
Nabité aerosolové detektory Thermo Scientific™ lze použít s nejmodernějšími přístroji pro kapalinovou chromatografii k měření analytů, které nejsou viditelné pomocí UV záření a nemusí být snadno detekovatelné jinými detekčními technikami, včetně molekul bez chromoforů.
Mezi vlastnosti patří:
- schopnost detekovat netěkavé a mnohé polotěkavé analyty.
- konzistentní odezva nezávislá na chemické struktuře
- Pro HPLC a UHPLC
- Kompatibilita s gradientními podmínkami
- Subnanogramová citlivost
- Jednoduchá a přímočará implementace v jakémkoli laboratorním prostředí
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 27.1.2022

HPLC, nabitý aerosol, chromatografie   ID:191

  
Terminátorský trik: Kapalný kov rychle mění oxid uhličitý na pevný uhlík

Když kapalnou slitinou EGaIn, zahřátou na 100-120 °C, probubláváte plynný oxid uhličitý, molekuly skleníkového plynu se rozpadají a vznikají vločky pevného uhlíku. Ty pak jen stačí sesbírat z hladiny kapalného kovu, pohřbít pod zem do zapomenutí anebo z nich vyrobit něco užitečného.

Datum: 26.1.2022

redukce oxidu uhličitého   ID:202

 


Reklama

 
Nový nanomateriál umožní levnější výrobu léčiv a chemikálií

Vědci z Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií (CATRIN) při Univerzitě Palackého v Olomouci a z Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO) vyvinuli ve spolupráci s kolegy z Leibnizova ústavu pro katalýzu v německém Rostocku unikátní ekologicky šetrný nanomateriál, který dokáže urychlit a zlevnit průmyslovou výrobu mnoha významných léčiv a chemikálií.

Datum: 25.1.2022

katalýza s nanomateriálem, aminy   ID:190

  
Společnost Scientific Laboratory Supplies představuje novou řadu generátorů plynu a kapalného dusíku (LN2) SLS Lab Pro

Výroba plynu a LN2 na místě získala v posledních letech na popularitě, protože se stále více společností rozhodlo zbavit se závislosti na externích dodavatelích. Tento problém se ještě více zvýraznil během pandemie COVID-19, kdy se dodávky po celém světě výrazně zpozdily. Výroba na místě také nabízí uživatelům možnost vytvořit si přesně takové množství plynu nebo LN2, jaké potřebují pro svou aplikaci, což je výhodné z hlediska udržitelnosti. Jednotky jsou navíc vyráběny ve Velké Británii, takže jejich dopad na životní prostředí se ještě více snižuje.

Nové generátory plynů SLS Lab Pro využívají spolehlivou a účinnou techniku adsorpce tlakovým výkyvem (PSA) k oddělení dusíku, kyslíku a vody, čímž vznikají tři proudy vysoce kvalitního vzduchu a dusíkových plynů pro širokou škálu aplikací. Plyny jsou k dispozici s různými průtoky, řízené prostřednictvím nejnovější technologie dotykového displeje HMI, který zobrazuje proces v reálném čase, vstupní/výstupní tlaky, grafy trendů, proces k průtoku a alarmy, včetně funkce automatického spuštění/zastavení, servisních alarmů a stránky se servisními záznamy. Se všemi těmito funkcemi jednoduše neexistují jiné plně automatizované systémy, které by se generátorům plynu a kapalného dusíku SLS Lab Pro vyrovnaly. Systémy také umožňují sledování výroby plynu v reálném čase, což zajišťuje, že je vždy k dispozici účinná a stálá dodávka plynu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 24.1.2022

generátory dusíku   ID:177

 


 

Novější Novější článkyStarší články Starší

 

Archiv článků:   2020   2021   2022  

 

Doporučujeme články:
  Nový způsob 3D tisku
  90 prvků, které tvoří náš svět
  Společnost AMSBIO uvádí na trh nové soupravy pro detekci patogenů
  LIMS pohyby dat: Napříč systémy, technologiemi a časem
  Lipidy na rozhraní světů
  Zobrazit jen doporučené články.

Novinky:
 
 
2 THETA: Kompletní nabídku odborné literatury najdete zde


 
Labox: Laminární box FBB pro IVF centra


 
PE Systems: Nový multikvadrupólový ICP-MS spektrometr NexION 5000


 
Čerpadla Kouřil: Na našich stránkách naleznete přehled technických údajů a cen čerpadel, dávkovačů i příslušenství.


 
Bestseller: FastPrep-24™ 5G. Nejpokročilejší systém homogenizace vzorků, který je použitelný pro genomiku, proteomiku a další analýzy.


 
Bestseller! - NanoDrop ONE C


 
VERDER

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama