Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   27.4.2021 - 29.4.2021 Olympus Discovery Summit
  5.5.2021 - 6.5.2021 Akademické spin-off společnosti a jejich podpora prakticky
  5.5.2021 REGON květen 2021
  11.5.2021 - 13.5.2021 LAB MANAGER DESIGN DIGITAL SUMMIT
  11.5.2021 Získejte jako firma maximum ze spolupráce s výzkumem! On-line konference zdarma
Reklama

Akci, na kterou chcete upozornit, můžete zadat (nebo upravit) on-line pomocí formuláře akcí.
  ...výstava, veletrh       ...konference       ...seminář, kurz aj. vzdělávání       ...ostatní

datumakcemísto konání
  duben       2021
  27.4.2021 - 29.4.2021Olympus Discovery Summit
Olympus next virtual life science event, the Olympus Discovery Summit—Looking Forward: A New Era of Research. The Olympus Life Science team has organized this opportunity for the microscopy community to virtually share its expertise and learn about important advances in technology. During this free three-day summit, attendees can enjoy a full schedule of customer presentations, tech talks, roundtable discussions and product demos.
Bližší informace najdete na: www.labbulletin.com/articles/the-olympus-discovery-summit-virtually-connects-the?utm_source=feedgrabbr&utm_content=Todays_Picks
online
  květen     2021
  5.5.2021 - 6.5.2021Akademické spin-off společnosti a jejich podpora prakticky
Cílem workshopu je prozkoumat startovací období akademických spin-off společností, a to s důrazem na přípravné aktivity před založením společnosti a na první rok fungování spin-offu.

Workshop je určen pro pracovníky všech typů výzkumných organizací - vysokých škol, veřejných výzkumných institucí i ostatních právních forem. Téma je vhodné nejen pro manažery technologického transferu, ale i pro vědecko-výzkumné pracovníky s aplikačním potenciálem a také pro management institucí.

Jednotlivá témata budou probírána postupně dle časové osy rozvoje spin-off společnosti, a to kombinací přednáškové části, panelové diskuse a interaktivního zapojení účastníků. V rámci workshopu bude dostatek prostoru pro sdílení dobré i špatné praxe.

Co dělat před vznikem spin-off
Založení a vznik společnosti
Rozjezd společnosti aneb co nás čeká první rok
Bližší informace najdete na: www.alevia.cz/workshopy-vicedenni/
ON-LINE, platforma ZOOM
  5.5.2021REGON květen 2021
Květnové setkání zástupců vysokých škol a výzkumných center REGON se uskuteční on-line ve středu 5. května 2021 od 9:00 do 11:00. Tématem tentokrát budou evropská partnerství.
Bližší informace najdete na: vedavyzkum.cz/akce/akce/regon-kveten-2021
online
  11.5.2021 - 13.5.2021LAB MANAGER DESIGN DIGITAL SUMMIT
Budování nebo přestavba optimalizované laboratoře.
Věda a technologie se neustále vyvíjejí a vyvíjejí pokrok a laboratorní zařízení musí držet krok s tímto pokrokem. Laboratoře postavené před desítkami let bude možná nutné renovovat nebo vyměnit, aby vyhovovaly potřebám dnešních výzkumných pracovníků, nebo bude třeba vybudovat nová zařízení, aby vyhovovala novému výzkumu a růstu společnosti - a je jen na konstrukčních / sestavovacích týmech, aby fungovaly společně s vedoucími laboratoří a zaměstnanci navrhnout proveditelný plán pro tyto prostory.

Lab Manager bude hostit odborníky z oboru hovořící o těchto otázkách a ještě více na konferenci Design Digital Summit ve dnech 11. – 13. Května 2021. Návrháři a plánovači laboratoří navrhnou efektivní strategie spolupráce mezi vedoucími laboratoří a konstrukčními / sestavovacími týmy a popíší, jak vytvořit plán uspokojí mnoho různých požadavků při stanovení realistických cílů. Naučte se efektivní strategie pro získávání zpětné vazby od těch, kteří používají a řídí laboratoř, jak efektivně upravovat nepraktická očekávání a jak začlenit nápady do plánu návrhu při zachování harmonogramu a rozpočtu. Vítězové Lab ManagerDruhé výroční ocenění Lab Design Excellence Awards také představí případové studie jejich vítězných návrhů, představující nejlepší nové designové strategie v oblasti inovací, bezpečnosti a udržitelnosti v dnešních laboratořích. Po každé prezentaci bude následovat relace otázek a odpovědí. Zaregistrujte se zdarma a zúčastněte se této vzdělávací akce, která vám při řešení vašich laboratorních návrhových potřeb nabídne cenné rady.
Bližší informace najdete na: summit.labmanager.com/design
online
  11.5.2021Získejte jako firma maximum ze spolupráce s výzkumem! On-line konference zdarma
Získejte klíč, jak můžete jako firma využít výzkumnou infrastrukturu, která je k dispozici v České republice.

Potřebujete inovovat, vyvinout nový výrobek nebo třeba vylepšit ten stávající? A vaše výzkumné kapacity na to už nestačí nebo žádné nemáte? Nevadí! Propojte se s vědeckými pracovišti a společně dosáhněte svého cíle.

Přihlaste se zdarma na tuto on-line konferenci a získejte návod jak na to.
Bližší informace najdete na: www.komora.cz/event/%f0%9f%94%b4-ziskejte-jako-firma-maximum-ze-spoluprace-s-vyzkumem-on-line-konference-zdarma/
online
  18.5.2021 - 21.5.2021AMPER 2021
28. Mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení
Bližší informace najdete na: www.amper.cz/
BVV Brno
  20.5.2021Webinář: Povinnosti následných uživatelů podle evropské legislativy
Medistyl: Připravili jsme si pro Vás webinář zaměřený na povinnosti následných uživatelů napříč evropskou legislativou a pochopení vzájemných souvislostí v této problematice. Mnohdy Vás totiž ani nemusí napadnout, že by se Vás daná legislativa mohla týkat. Pojďte s námi zjistit, jestli jste na něco nezapomněli. Těšíme se na Vás.

Pro koho je webinář určen: pro následné uživatele, kteří používají látku samotnou nebo obsaženou ve směsi při své průmyslové nebo profesionální činnosti. Nebo pro kohokoliv, kdo potřebuje rychle a snadno pochopit problematiku této chemické legislativy. Webinář je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.
Bližší informace najdete na: www.medistyl.info/index.php/cz/odborne-seminare/seminare/282-webinar-povinnosti-naslednych-uzivatelu-podle-evropske-legislativy
online
  červen     2021
  2.6.2021Webinář: Oznamování nebezpečných chemických směsí dle PCN formátu, teoreticky i prakticky
Medistyl: Připravili jsme si pro Vás webinář zaměřený na oznamování nebezpečných chemických směsí dle PCN formátu do evropského Toxikologického centra. Nejprve získáte teoretické znalosti a následně Vás krok za krokem provedeme praktickou ukázkou. Pojďte oznamování zvládnout společně s námi v pohodlí svého domova a bez stresu. Těšíme se na Vás.

Pro koho je webinář určen: účastníky dodavatelsko-odběratelského řetězce (dovozce, následné uživatele - formulátory směsí, distributory). Pro kohokoliv, kdo potřebuje rychle a snadno pochopit problematiku oznamování nebezpečných směsí do evropského Toxikologického centra v PCN formátu. Webinář je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.
Bližší informace najdete na: www.medistyl.info/index.php/cz/odborne-seminare/seminare/281-webinar-oznamovani-nebezpecnych-chemickych-smesi-dle-pcn-formatu-teoreticky-i-prakticky
online
  3.6.2021Mezinárodní konference transferu znalostí a technologií
Konference proběhne v hybridní formě nebo online dle vývoje epidemie.

Cílem konference je představit a zhodnotit současné trendy v oblasti zakládání a řízení akademických spin-off společností a kromě jiného diskutovat dopady pandemie Covid-19. Konference nabídne pohledy z několika úrovní, od strategických a legislativních nástrojů na národní úrovni, institucionálních zástupců organizací zapojených do transferu znalostí až po reprezentantky a reprezentanty českých i zahraničních spin-off společností.
Cílovou skupinou konference jsou vědečtí pracovníci vysokých škol a výzkumných organizací zabývající se výzkumem a vývojem, reprezentanti transferových kanceláří a pracovišť, představitelé managementu výzkumných organizací s odpovědností za spolupráci s aplikační sférou a transfer, členové národních a regionálních organizací podporujících spolupráci výzkumných organizací s aplikační sférou a v neposlední řadě zástupci aplikační sféry.
Bližší informace najdete na: www.bctt.cz/cs/
Clarion Congress Hotel České Budějovice nebo online
  10.6.2021 - 12.6.2021On-line: Konference Ecsite 2021
Evropská síť vědeckých center a muzeí ECSITE pořádá ve dnech 10. – 12. června 2021 svou výroční konferenci, která proběhne online.
Bližší informace najdete na: vedavyzkum.cz/akce/akce/online-konference-ecsite-2021
online
  15.6.2021 - 16.6.2021ACHEMA Pulse
Vystavovatelé a návštěvníci se díky corona krizi nemusí obejít bez celosvětové výměny nejnovějších trendů v chemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu v červnu 2021: Od 15. do 16. června 2021 poskytne ACHEMA Pulse inspiraci pro nová řešení, která průmyslová odvětví nutně potřebují právě teď. Prezentace špičkových a vizionářských řečníků osvětlí nejnovější témata v procesním průmyslu, spojená s interaktivními diskusními formáty a přednáškami, které se zabývají klíčovými globálními tématy relevantními pro komunitu ACHEMA. Kromě témat zaměřených na digitální laboratoř, modulární a propojenou výrobu a zabezpečení produktů a procesů to zahrnuje spuštění digitálního rozbočovače s mnoha aspekty. Udržitelnost je také na programu ACHEMA Pulse. Ve virtuálním PRAXISforum se účastníci mohou dozvědět o konkrétním vývoji technologií. Navíc,vítězné týmy první ACHEMA Innovation Challenge představí svá řešení globální komunitě. V této interaktivní soutěžní skupině vyvíjejí týmy studentů, společností nebo start-upů řešení otázek, které se v současné době týkají mnoha společností. Výzva začíná v lednu 2021, brzy proběhne předběžná registrace.
Bližší informace najdete na: www.achema.de
Německo
  28.6.2021 - 30.6.2021SALIMA TECHNOLOGY
Mezinárodní veletrh potravinářských technologií SALIMA TECHNOLOGY je určen českým i zahraničním výrobcům a dodavatelům z oborů potravinářské technologie, automatizace v potravinářství, popřípadě robotická výroba.

Veletrh SALIMA TECHNOLOGY je určený především B2B návštěvníkům a koná se ve dvouleté periodicitě, vždy v lichých letech.
Bližší informace najdete na: www.bvv.cz/salima-technology/
BVV Brno
  červenec 2021
  srpen       2021
  září         2021
  7.9.2021 - 9.9.2021LABVOLUTION - nový posunutý termín v roce 2021
Veletrh inteligentní laboratoře.
V září bude současná situace méně kritická - to je názor drtivé většiny vystavovatelů LABVOLUTION. Ačkoli by v květnu existoval propracovaný bezpečnostní koncept pro původní datum, organizátoři Deutsche Messe AG nyní odkládají veletrh inteligentní laboratoře o čtyři měsíce. Novým datem je 7. až 9. září 2021.
Bližší informace najdete na: www.chemeurope.com/en/news/1168830/labvolution-moves-from-may-to-september.html
Deutsche Messe AG
  13.9.2021 - 17.9.2021Mezinárodní strojírenský veletrh
62. MSV se bude konat až v roce 2021

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes
50 % vystavovatelů a 16 % návštěvníků.

Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.
Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektro- technického průmyslu. Nosným oborem je tradičně obrábění a tváření.


Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes 260 novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.
Bližší informace najdete na: www.bvv.cz/msv/
BVV Brno
  říjen       2021
  6.10.2021 - 7.10.2021LABOREXPO
Na jednom místě zde najdete veškeré vybavení pro svou laboratoř.
Laboratorní přístroje a vybavení • Spotřební materiál • Chemikálie a reagencie • Procesní analyzátory • Poloprovozní a vývojová zařízení • Služby laboratoří • Servis a opravy laboratorní techniky
Bližší informace najdete na: laborexpo.cz/cs
Přízemí Kongresového centra Praha.
  listopad 2021
  3.11.2021 - 4.11.2021Lab Innovations 2020
Lab Innovations is the UK largest annual trade exhibition dedicated to the entire laboratory industry, uniting +3,000 laboratory decision makers with +150 laboratory suppliers and manufacturers across all sectors.

Here you can source innovative new technologies, network with peers and earn CPD points in the free-to-attend conference programme. Supported by some of the UK’s top science institutions, it is a key event for powering the business of science.

If you are looking to source new technologies, future-proof your laboratory, and learn how to keep laboratory procurement sustainable - this is a must-attend event for you!
Bližší informace najdete na: www.labbulletin.com/articles/easyfairs-postpones-lab-innovations-2021?utm_source=feedgrabbr&utm_content=Todays_Picks
Birmingham, United Kingdom
  prosinec 2021
  leden       2022
  únor         2022
  březen     2022
  duben       2022
  4.4.2022 - 8.4.2022ACHEMA
ACHEMA 2021 bude odložena na 4. – 8. Dubna 2022. Toto rozhodnutí bylo přijato po intenzivních jednáních s komunitou a ve výboru ACHEMA s ohledem na pokračující nejistotu způsobenou pandemií v Coroně. Od 15. do 16. června 2021 nabídne ACHEMA Pulse celosvětové komunitě ACHEMA příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy a navazovat nové kontakty prostřednictvím vrcholných setkání, špičkových diskusí a přednášek i interaktivních formátů.
Bližší informace najdete na: www.achema.de
Německo
  květen     2022
  červen     2022
  18.6.2022 - 22.6.2022HPLC 2023
V poslední době jste toho o HPLC 2021 moc neslyšeli. Pořadatelé pečlivě sledovali a hodnotili celosvětovou situaci týkající se krize COVID-19. Nejsou příliš optimističtí.
Při intenzivní výměně informací o tom, zda je online událost dostatečně atraktivní pro účastníky, řečníky a sponzory / vystavovatele, dospěli k závěru, že tomu tak není.
Aby se zachoval duch maximální interaktivity při HPLC, což je síla tohoto vědeckého setkání, rozhodli se organizátoři a stálá vědecká komise odložit sympozium HPLC 2021 v německém Düsseldorfu na červen 2023.
Bližší informace najdete na: www.hplc2023-duesseldorf.com/
Düsseldorf, Německo
Další relevantní odkazy:
Konference na veda.cz přehled konferencí, přednášek a odborných akcí
Incheba Praha Kalendář akcí pořádaný INCHEBA Praha
BVV Brno Kalendář akcí pořádaný BVV Brno
PVA Expo Kalendář akcí pořádaný v PVA Expo
Akademie věd ČR Přehled akcí pořádaných AV ČR
LabRulez O chromatografii
Czechinvest kalendář akcí v oblasti podpory podnikání
Semináře v ÚMCH AV ČR přehled seminářů konaných v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR
Ustav organicke chemie a biochemie akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Ustav chemickych procesu akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Fyzikalni ustav konference pořádané tímto ústavem
Ustav fyzikalni chemie J. Heyrovskeho akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Chemistry Conferences Worldwide chemické konference
Labmanager webináře